Redakcja Polska

Katolicki Uniwersytet Trzeciego Wieku we Lwowie uczy i integruje Polaków

19.05.2023 14:56
Katolicki Uniwersytet Trzeciego Wieku działa 18 lat. Pan Marian Frużyński jest prezesem od roku. Spotkania uniwersytetu odbywają się dwa razy w miesiącu. Na wykłady przyjeżdżają specjaliści z Polski, występują też miejscowi prelegenci.
Audio
  • Katolicki Uniwersytet Trzeciego Wieku działa 18 lat. Pan Marian Frużyński jest prezesem od roku. Rozmowa Wojciecha Jankowskiego [posłuchaj]
Spotkanie Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie
Spotkanie Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we LwowieFoto: Wojciech Jankowski

Katolicki Uniwersytet Trzeciego Wieku skupia się nie tylko na działalności oświatowej. 

- Po pierwsze na pierwszym miejscu jest edukacja – opisał priorytety działalności organizacji prezes Marian Frużyński. - Na drugim miejscu jest pomoc Polakom, starszym osobom, które są we Lwowie.

Marian Frużyński w rozmowie z Iwoną Romaniak z Fundacji Bratnia Dusza Marian Frużyński w rozmowie z Iwoną Romaniak z Fundacji Bratnia Dusza      Foto: Wojciech Jankowski

Do organizacji należy około 60 osób. - Jest jeszcze kilka osób chorych, które nie mogą przychodzić. Im również pomagamy. Więcej osób chciałoby przychodzić, ale mamy takie pomieszczenie w katedrze – i dziękujemy Bogu, że je mamy – ale tu nie ma miejsca na więcej niż 50 osób.


Wojciech Jankowski

Fundacja Bratnia Dusza jest co dwa tygodnie z pomocą na Ukrainie

16.05.2023 13:09
Fundacja z Krynicy-Zdroju pomaga dużym grupom na Ukrainie i pojedynczym osobom, żołnierzom ukraińskim na froncie, pomaga w hospicjach, w sierocińcach, w szpitalach, w kościołach. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

Dołącz do akcji Fundacji Wolność i Demokracja „Paczka dla Charkowa – uśmiech dla dzieci”

17.05.2023 10:54
Wesprzyj zbiórkę na Dzień Dziecka w Charkowie i podaruj radość dzieciom z terenów objętych wojną. Zapraszamy do włączenia się do akcji Fundacji Wolność i Demokracja.

Sobotnia Szkoła Sióstr Dominikanek w Żółkwi w Ukrainie

18.05.2023 13:00
Od ponad 20 lat w Żółkwi w obwodzie lwowskim działa Sobotnia Szkoła Sióstr Dominikanek. W jednej z najprężniej działających szkół w tym mieście uczy się prawie 200 uczniów.

Ukraińskie wojska prą naprzód w Bachmucie. Rosja traci kolejne pozycje

19.05.2023 11:00
Eksperci twierdzą, że Ukraińcy przejęli taktyczną inicjatywę w Bachmucie. Od kilku dni ukraińskie wojsko przesuwa tam swoje pozycje w głąb terytorium zajmowanego przez Rosjan.