Polskie Radio
Section05
Charków

"Tu było prawdziwe piekło". Wstrząsająca relacja ukraińskiego dowódcy z Charkowa

- Zlikwidowaliśmy 22 orków (Rosjan), a dwóch wzięliśmy do niewoli. (...) Wchodziliśmy do szkoły i od razu na nich natrafialiśmy, więc strzelaliśmy do siebie patrząc sobie prosto w twarz - opowiada dowódca ukraińskich wojsk specjalnych z Charkowa o pseudonimie "Gucci". W pierwszych dniach wojny dowodził on natarciem na rosyjskie pododdziały. - Tu było prawdziwe piekło - wspomina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina wojna 2022 Europa Charków serwis wschodni

Ukraińska armia: Rosjanie grupują się na wschodzie, Charków i Mariupol pod ostrzałem

Rosyjskie wojska na Ukrainie przegrupowują się i umacniają swoje pozycje w rejonie Charkowa - ostrzega ukraiński Sztab Generalny w komunikacie. W ocenie wojskowych ma to być wstęp do ofensywy na wschodzie Ukrainy i próby przejęcia całkowitej kontroli nad obwodami donieckim i ługańskim,.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Charków Mariupol Donbas infografika

"Ostrzelano przychodnię onkologiczną". Blokada i ataki na Czernihów, miasto nie ma wody, prądu, ciepła

- Siły rosyjskie kontynuują ostrzał obiektów cywilnych w Czernihowie; w piątek ostrzelano przychodnię onkologiczną w tym mieście - poinformował komendant policji w obwodzie czernihowskim Wołodymyr Nidzelski. Czernihów jest blokowany przez rosyjskie wojska, mieszkańcy pozbawieni są wody, prądu, ogrzewania, gazu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Władimir Putin armia wojsko Rosja Czernihów Mariupol Charków