Katar 2022
Section06

Katar 2022: w tym Polacy byli najgorsi na mundialu. Lepiej wypadł nawet Katar

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2022 14:03
Mimo awansu do 1/8 finału, występ reprezentacji Polski na MŚ w Katarze nie należał do najefektowniejszych. Doskonale obrazuje to statystyka strzałów celnych na 90 minut, w której Biało-Czerwoni zajęli ostatnie miejsce wśród wszystkich uczestników mundialu.
Robert Lewandowski w barwach reprezentacji Polski
Robert Lewandowski w barwach reprezentacji PolskiFoto: Iwanczuk/Sport/REPORTER/EastNews

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze byli nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Polakom udało się przełamać trwającą od 1986 roku niemoc i awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata. Po bezbramkowym remisie z Meksykiem, zwycięstwie nad Arabią Saudyjską (2:0) i porażce z Argentyną (0:2), podopieczni Czesława Michniewicza w 1/8 finału trafili na Francję. Z "Trójkolorowymi" przegrali 1:3, ale rozegrali prawdopodobnie swój najlepszy mecz na tegorocznym mundialu.

Biało-Czerwoni strzelili w Katarze trzy gole, co pod względem zdobytych bramek dało im ex aequo 20. miejsce. Jeśli chodzi o uderzenia celne było jednak znacznie gorzej - polscy piłkarze notowali średnio 1,75 takiej próby na 90 minut. Na tegorocznym mundialu nie było gorszej drużyny pod tym względem - przedostatni Katarczycy i Australijczycy mieli 2 strzały celne na mecz. Warto również dodać, że dwa z siedmiu celnych uderzeń Biało-Czerwonych pochodziły z rzutów karnych.

O tym, że gra Polaków nie była szczególnie efektowna świadczy także fakt, że serwis "The Athletic" wybrał mecz Biało-Czerwonych z Meksykiem najgorszym spotkaniem mundialu, a w jedenastce najsłabszych piłkarzy autorstwa "L'Equipe" znalazło się aż trzech naszych reprezentantów (Matty Cash, Krystian Bielik i Piotr Zieliński).

Argentyna - Francja 3:3 po dogrywce (2:0, 2:2), karne 4-2

Studio "Spokojnie, to tylko Katar" - analiza i komentarze po finałowym meczu Argentyna - Francja