X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Bryan Adams znowu w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 10:00
Kanadyjski piosenkarz wystąpi 26 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podobno to sam Bryan Adams poprosił o organizację kolejnego koncertu w Polsce, zachwycony zeszłorocznymi reakcjami polskiej publiczności.
Audio

Przypominamy wywiad, jakiego słynny kanadyjski artysta udzielił Piotrowi Stelmachowi przed koncertem w Rybniku, współorganizowanym przez Trójkę oraz portal polskieradio.pl.

Ponad dekadę musieliśmy czekać na ostatnie spotkanie z "jednym z najważniejszych artystów ostatniego ćwierćwiecza" (według słów Marka Niedźwieckiego). Dla samego Bryana Adamsa takie wielkie wydarzenia są oczywiście chlebem powszednim: - Scena to mój drugi dom. Tyle samo czasu spędzam podróżując po świecie, co z własną rodziną.

Paradoksalnie intensywne życie koncertującego muzyka pomogło Kanadyjczykowi rozwinąć jego drugą artystyczną pasję, jaką jest fotografia. - Zawsze lubiłem robić zdjęcia. Już podczas pierwszej trasy, w wieku 19 lat, miałem ze sobą aparat. Ale tych fotografii nigdy nikomu nie pokażę - mówi w wywiadzie udzielonym Piotrowi Stelmachowi. - Długo traktowałem to jednak wyłącznie jako prywatną pasję i nawet nie myślałem, że mógłby ją połączyć ze swoją karierą muzyczną. To znakomici fotografowie, z którymi miałem przyjemność pracować, przekonali mnie, że warto pokazać światu moje dokonania.

I tak w latach 90. twórca "Summer of '69" stał się także profesjonalnym fotografem, którego zdjęcia publikowane były już między innymi w magazynach "Vogue" i "Harper's Bazaar", a także prezentowane w prestiżowych galeriach i muzeach po obu stronach Atlantyku. Wiele z tych fotografii zobaczyć można na stronie artysty.

 
Do najsłynniejszych zdjęć zrobionych przez Bryana Adamsa należy wizerunek podekscytowanego, dzierżącego gitarę w rock'n'rollowym geście Tony'ego Blaira. Podczas wizyty na Downing Street artysta postanowił podarować premierowi Wielkiej Brytanii instrument wykonany przez jego przyjaciela specjalnie dla Partii Pracy. Moment ten uwiecznił oczywiście na fotografii.

Na "Myśliwieckiej 3/5/7" Adams opowiadał także o swej paromiesięcznej córce Mirabelli, Luciano Pavarottim, który wspierał go w dniu śmierci babci, oraz o pierwszej gitarze, którą dostał na Boże Narodzenie od ojca. Wtedy młody Bryan marzył o perkusji; z dzisiejszej perspektywy przyznaje, że za ten prezent jest rodzicom wyjątkowo wdzięczny...

Aby posłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Bryan Adams na Myśliwieckiej 3/5/7".

Audycji "Myśliwiecka 3/5/7" słuchać można na antenie Trójki w każdą sobotę po godz. 16.00.

 

Zapraszamy także do naszego serwisu specjalnego "Bryan Adams w Polsce".

Czytaj także

Marek Niedźwiecki, Bryan Adams i jego... mama (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 00:00
Jeden z najważniejszych artystów ostatniego dwudziestolecia - tak o Bryanie Adamsie mówi Marek Niedźwiecki. Przypominamy archiwalny, przeprowadzony w 1996 roku, wywiad z kanadyjskim muzykiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bryan Adams w Polsce - serwis specjalny Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 08:00
13 czerwca Bryan Adams zagra w Rybniku. Już dziś rusza specjalny serwis Polskiego Radia poświęcony muzykowi. A w nim wywiady i klipy, ciekawostki oraz opowieści dziennikarzy PR o piosenkarzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bryan Adams w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 07:00
Bryan Adams zagrał w Rybniku na koncercie organizowanym przez Trójkę i Portal polskieradio.pl. To trzeci na europejskiej trasie i jedyny w Polsce występ artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bryan Adams czekał na Polskę (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 19:01
- Moje dotychczasowe koncerty w Polsce były bardzo różne. Łączyły je entuzjastycznie reakcja fanów na nasz występ – mówi jeden z najwybitniejszych piosenkarzy XX wieku, który 13 czerwca wystąpi na Stadionie Miejskim w Rybniku.
rozwiń zwiń