X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jose Carreras: Katalonia ukształtowała mój głos

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 16:50
Już 22 kwietnia jeden ze słynnych Trzech tenorów wystąpi w Trójmieście. O ogromnej roli swoich etnicznych korzeni Jose Carreras opowiedział Romanowi Rogowieckiemu.
Audio
  • Jose Carreras: Katalonia ukształtowała mój głos
Jose Carreras
Jose CarrerasFoto: World Economic Forum/CC

- Aby być tenorem poświęciłem w dzieciństwie wiele rzeczy, których nie brakowało moim rówieśnikom - wyznaje w "Muzycznej Jedynce" Jose Carreras. - Ale było warto, bo śpiew operowy uczynił mnie naprawdę szczęśliwym. Zwłaszcza, że pozycja tenora jest w operze uprzywilejowana, zarówno w sensie muzycznym, jak też dramatycznym.

O tym, że Carreras jest jednym z najwybitniejszych współczesnych śpiewaków klasycznych, wie prawie każdy. Ale nie wszyscy pamiętają o katalońskich korzeniach artysty, który twierdzi: - Katalończycy są otwarci na nowe pomysły i wyzwania, a także na innych ludzi. Lubimy się uczyć i stawać się coraz lepszymi. Chociażby dlatego moje korzenie wywarły ogromny wpływ na to, jak śpiewam...

Więcej na ten temat w pierwszej cześci rozmowy Romana Rogowieckiego z Jose Carrerasem, do której wysłuchania zapraszamy już teraz. Druga część wywiadu we wtorek (16 kwietnia) po godzinie 14.00 w "Muzycznej Jedynce".

Czytaj także

Jose Carreras zaśpiewa w duecie z Edytą Górniak

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 18:03
Jose Carreras, jeden z najwybitniejszych współczesnych tenorów, wystąpi 22 kwietnia w hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Zubel: Mam problem z operą

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 23:00
Niezwykła deklaracja w ustach jednej z najważniesjzych polskich śpiewaczek i kompozytorek, która pracuje właśnie nad "Oresteją" na zamówienie Teatru Wielkiego. Z Agatą Zubel rozmawia Anna Skulska.
rozwiń zwiń