X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Rura, na której się nie tańczy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 19:45
Na Warszawskim Festiwalu Skrzyżowanie Kultur trwają warsztaty didgeridoo prowadzone przez Ondreja Smeykalę.
Audio

Do 1 października, w ramach Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur potrwają warsztaty gry na didgeridoo. Gościem "Czterech: Gramów!" był prowadzący je Ondrej Smeykal, znany na całym świecie didgerydysta.

Wynalezione przez australijskich aborygenów didgeridoo to instrument dla kreatywnych – podkreśla muzyk. Jest jedynie amplifonem – wzmacniaczem/przekaźnikiem naturalnych dźwięków, które wytwarza  nasze ciało. To jakby archaiczna odmiana beatboxu.  By grać na didgeridoo, należy uruchomić wyobraźnię, wydobyć to, co czujemy i przekazać za pomocą własnego ciała.

Sama nazwa – didgeridoo – nie ma konkretnego znaczenia. To jedynie wyraz dźwiękonaśladowczy, nawiązujący do odgłosów, jakie wydaje instrument. – Didgeridoo to taki syntezator – przyznaje Ondrej. – Wargami i przeponą nadaje się rytm, głosem wydobywa się melodię i akcenty, a językiem, policzkami i szczęką można robić modulacje harmoniczne – tłumaczy.

W najbliższym czasie artysta zagra koncerty w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu i Kontrachcicach pod Opolem. Trasę koncertową po Polsce zakończy 9 października w Bielsku-Białej.Am

Czytaj także

NATURAL DREAD KILLAZ – Pusta kiermana

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2010 12:09
24 września wychodzi nowy album Natural Dread Killaz, kawałek “Pusta kiermana” to pierwszy singiel promujący to wydawnictwo i przy okazji nowość na naszej playliście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie ludzi, nie maszynek

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 19:11
Najnowsza płyta duetu IncarNations - "Radio Retro" już w obiegu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pezet i Małolat -"Dziś w moim mieście"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 19:15
Najbardziej wyczekiwana premiera jesieni – album "Dziś w moim mieście" Pezeta trafi do sklepów już 1 października. Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń