X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Irena Kwiatkowska żadnej piosenki się nie bała

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 15:00
Dziś rano pożegnaliśmy jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Miłośnikom starych piosenek kabaretowych będzie się już zawsze kojarzyła z "Balladą o doktorze Praszczadku" oraz "Prysły zmysły".

 Jeśli chodzi o poczucie humoru i wyczucie ducha szlachetnej kabaretowej rozrywki Irena Kwiatkowska nie miała sobie równych. Zanim stała się pierwszoplanową gwiazdą Kabaretu Starszych Panów oraz "Dudka" skecze i piosenki pisał dla niej sam Konstanty Ildefons Gałczyński. Zresztą niemal do końca życia występowała w swojej koronnej roli Hermenegildy Kociubińskiej w spektaklu „Zielona gęś”.

Nie z kurtuazji na łamach "Rzeczpospolitej" Wojciech Młynarski nazwał Panią Irenę "mistrzynią poetyckiej groteski", a Andrzej Łapicki dodał: - [...] jej komizm nie był rodzajowy jak u większości aktorów, tylko dwuznaczny, absurdalny, surrealistyczny, podszyty ironią, co tworzyło czwarty wymiar kreowanych postaci.

My przypominamy popularną po dziś dzień piosenkę "Roztańczone nogi" z filmu "Halo, Szpicbródka". Pani Irena jako bufetowa Makowska dała popis frywolnego wdzięku:

Z kolei "Zosia i ułani" z repertuaru "Starszych Panów" to nie mniej erotyczne, ale i o wiele bardziej martyrologiczne (z przymrużeniem oka) oblicze Pani Ireny:

Brutalne oblicze amora demaskuje natomiast dowcipnie słynne "Tango kat":

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kabaret Dudek i jego społeczna satyra

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 14:24
Wojciech Młynarski i Edward Dziewoński słuchają wspólnie piosenek legendarnego "Dudka" i tęsknią za staroświecką elegancją kabaretu przedwojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Skolimowie zapanował smutek

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 13:50
Jak relacjonuje dyrektor Domu Artystów Weteranów gdzie dziś rano zmarła Irena Kwiatkowska, mieszkańcy bardzo przeżywają śmierć aktorki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed mikrofonem rozkwitała pełnym blaskiem

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011 15:20
Głos Ireny Kwiatkowskiej pozostanie w pamięci każdego słuchacza. Od początku kariery związana z Polskim Radiem, dlatego na trwałe wpisała się w jego historię.
rozwiń zwiń