X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Open’ er 2009: Najlepszy duży festiwal w Europie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 17:27
Na 8. edycji festiwalu The Prodigy położyli publiczność na ziemi, a Mike Patton powstrzymał deszcz. Zapraszamy na kolejną część radiowej Kroniki Open'era.
Audio

Powoli dobiega końca wielkie podsumowanie dotychczasowych edycji gdyńskiego festiwalu, związane z tegoroczną jubileuszową 10. edycją Open’era, W ostatnim odcinku trójkowej audycji „Radiowy Dom Kultury” poznaliśmy historię imprezy z roku 2009. Festiwal ten jego dyrektor Mikołaj Ziółkowski zapamiętał przede wszystkim jako serię podnoszących ciśnienie przygód.

- Zespół Arctic Monkeys musiał przerwać granie ze względu na awarię sprzętu. Z kolei lot zespołu Madness nie był na tyle szczęśliwy, żeby muzycy mogli wystąpić na tej scenie, na której byli planowani, lecz trafili na scenę World, w miejsce zespołu Buraka Som Sistema, który tego dnia nie doleciał, zagrał za to dnia następnego...

Mimo tych perypetii festiwal po raz kolejny zachwycił zarówno jego uczestników jak i występujących na nim wykonawców, którzy w prywatnych rozmowach z organizatorami podkreślali niespotykany nigdzie indziej entuzjazm festiwalowiczów. Do najbardziej pamiętnych momentów imprezy należał koncert reaktywowanej grupy Faith No More, podczas, której Mike Patton nawiązał znakomity z publicznością oraz kończący czterodniowy festiwal występ The Prodigy:

- Pamiętam taki moment, kiedy nagle coś się stało z nagłośnieniem i Maxim położył wszystkich na ziemie, całą publiczność dużej sceny. Gdy głośniki odzyskały swoją moc, wszyscy nagle wyskoczyli w górę – wspominała w reportażu jedna z uczestniczek Open’era.

Ciekawie Open’er 2009 zapisał się w pamięci dziennikarki Trójki Agnieszki Szydłowskiej:

- Na tym festiwalu pojawiło się bardzo wielu zagranicznych dziennikarzy. Festiwal był na bieżąco komentowany w mediach brytyjskich. Gościem jednej z naszych audycji był dziennikarz NME i tak dzięki temu zadebiutowałam na zdjęciu w NME podczas rozmowy z nim. Podpisana byłam jako „talking to a nice pregnant lady from Poland.

Wielkim sukcesem ósmej edycji Open'era była nagroda dla najlepszego europejskiego festiwalu, przyznana podczas gali European Festival Awards.

Aby wysłuchać Kroniki Open’era 2009 wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie „Posłuchaj”.

Jednocześnie zapraszamy na kolejny odcinek Kroniki Open’era, którego wysłuchać będzie można w trójkowym "Radiowym Domu Kultury", w sobotę, 26 czerwca, tuż po godz. 13:00.

Czytaj także

Kronika Openera w Radiowym Domu Kultury: skromne początki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2011 09:00
W sobotniej audycji w Trójce omawiane są kolejne edycje gdyńskiego festiwalu. Mikołaj Ziółkowski i świadkowie koncertów sprzed niemal dekady przypomnieli już dwie pierwsze edycje imprezy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opener 2005: niezapomniany koncert White Stripes

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 12:17
W Radiowej Kronice Openera Mikołaj Ziółkowski i festiwalowicze przypomnieli edycję z 2005 roku, na której pojawiło się jeszcze więcej zagranicznych gwiazd.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opener 2006 i 2007: dwie skrajności

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 13:45
5 lat temu Opener wylądował wreszcie na lotnisku w Babich Dołach. Na imprezie zagościł najmocniejszy jak do tej pory skład artystów. Rok później radość z muzyki popsuła kapryśna pogoda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opener 2008: Czas wzrastania

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 12:19
Dwie nowe sceny, 72 hektary terenu i 20 kilometrów ogrodzenia, tak od strony technicznej prezentowała się rozbudowana 7. edycja gdyńskiego festiwalu.
rozwiń zwiń