X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Pieśni rosyjskich bardów - nowość na moje.polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 16:12
Na platformie internetowej moje.polskieradio.pl pojawił się nowy kanał tematyczny – "Rosja Niepokorna". Polskie Radio prezentuje tam ponad 600 utworów niezapomnianych artystów, tworzących w czasach Związku Radzieckiego – m.in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy czy Aleksandra Malinina.
Audio

"Rosja Niepokorna" to po kanale "Piosenki Niezależnych" kolejna propozycja Polskiego Radia, poświęcona najznakomitszym artystom, których twórczość stanowiła sprzeciw wobec komunistycznego reżimu. W Związku Sowieckim ich muzyka była niczym oddech wolności, płynęła z magnetofonów i na sporadycznych koncertach w domach kolejarzy, górników, hutników – od Mińska i Lwowa, przez Moskwę i Odessę, po Nowosybirsk i Magadan.

Sentymentalne, czasem brutalne teksty, opowiadały o beznadziei totalitarnej rzeczywistości i rosyjskim losie. Autorzy inspirowali się zarówno Dylanem i Cohenem, jak i klasykami rodzimej literatury – Czechowem, Puszkinem czy Dostojewskim. Do dziś dorobek rosyjskich bardów stanowi natchnienie dla kolejnych pokoleń twórców.

W kanale "Rosja Niepokorna" zebrano utwory m.in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Malinina, Diny Vierny i Aleksandra Rozenbauma – pieśni autorskie, więzienne, uliczne, romantyczne, prześmiewcze i liryczne. Wzbogacono je również o ciekawe informacje na temat artystów.

Słuchaj kanału "Rosja Niepokorna" na moje.polskieradio.pl.
________________________________________
Platforma moje.polskieradio.pl to 100 tematycznych radiowych stacji internetowych. Obecnie systematycznie podnoszona jest jakość całego serwisu oraz poszerzana zawartość poszczególnych kanałów, poprzez zasilanie ich nowymi treściami. Równolegle udoskonalana jest funkcjonalność platformy, w tym m.in. poprzez udostępnienie jej użytkownikom urządzeń mobilnych. Od 27 czerwca br. posiadacze smartfonów iPhone i Android mogą pobrać oficjalną aplikację Polskiego Radia, która umożliwia m.in. odsłuchiwanie kanałów dostępnych na stronie moje.polskieradio.pl.

Moje.polskieradio.pl oprócz kanałów muzycznych, w tym autorskich pasm sygnowanych przez gwiazdy Polskiego Radia, zawiera także kanały słowne wykorzystujące unikatowe materiały dokumentalne, najlepsze radiowe reportaże i kultowe cykle audycji. Po raz pierwszy w takim zakresie udostępnione zostały radiowe archiwalia, a dzięki temu treści, wśród których nawet najbardziej wybredni słuchacze znajdą coś dla siebie.

Czytaj także

Włodzimierz Wysocki – poeta gitary

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 15:35
Zapraszamy na audycję poświęconą słynnemu rosyjskiemu pieśniarzowi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Społeczeństwo swoje o Rosji wie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 20:09
Muzyka Wysockiego, przymusowy rosyjski w szkołach i przyjaźni ludzie. Z czym jeszcze Polakom kojarzą się Rosja i Rosjanie? Sprawdzała reporterka Trójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Maleńczuk: mamy z Rosjanami podobny styl życia

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 00:10
Maciej Maleńczuk w wywiadzie dla "Wprost" opowiada o tym, dlaczego zaśpiewał dla prezydentów Polski i Rosji oraz co myśli o Bronisławie Komorowskim i Donaldzie Tusku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Młynarski o Włodzimierzu Wysockim

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 10:00
- Czy potrafimy patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z przenikliwością właściwą rosyjskiemu mistrzowi? - pytał Wojciech Młynarski na antenie Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wspominamy Włodzimierza Wysockiego poetę gitary

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 11:49
Autor około 600 pieśni, znanych dziś już nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie, za życia nie doczekał się wydania swoich wierszy.
rozwiń zwiń