X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Czekając na sygnał z centrali

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 22:30
Historia Brygady Kryzys w pigułce. Rozmawiają Tomek Lipiński i Piotr Stelmach.
Audio

O początkach:

W 1981 Brygada Kryzys to było moje cale życie. Spędzaliśmy ze sobą 24 godziny na dobę. Ja w ogóle u Roberta Brylewskiego pomieszkiwałem. W mieszkaniu jego mamy, która często wyjeżdżała za granicę, kłębił się dziki tłum ludzi. Myśmy tam i bawili się i pracowali i dyskutowali. To wszystko splatało się w taki kłąb pulsującego naszego życia. To wszystko tętniło, buzowało. Mieliśmy znakomity czas. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Dziś patrzy się na to jak na czasy twardej martyrologii, ale przynajmniej przed stanem wojennym to była świetna zabawa. Spędzaliśmy cudowny czas, byliśmy otoczeni cudownymi przyjaciółmi i jeszcze cudowniejszymi przyjaciółkami. Żyć nie umierać".

O sesji nagraniowej "Czarnego albumu" Brygady Kryzys w czasie stanu wojennego:

Do studia na Wawrzyszewie dojeżdżałem autobusem. Mieliśmy je tylko przetestować, bo było to świeżo otwarte studio nagraniowe, a "testowaliśmy" je tak długo, aż nagraliśmy w nim całą płytę. Ponieważ był stan wojenny, mieliśmy specjalną przepustkę na poruszanie się nocą po mieście. To było zupełnie niesamowite. Jeździliśmy takim zielonym fiatem 126p, takim samym jakim jeździło wojsko. A więc było zabawnie. Pusta Warszawa, w której tylo na głównych skrzyżowaniach stoją patrole przy koksownikach to jest widok, którego się nie zapomni. Nie było neonów, reklam. Po prostu n i c n i e b y ł o. Był śnieg, mróz i żołnierze. I wyciąganie przepustek co skrzyżowanie. Jak odjeżdżaliśmy, to słyszeliśmy jak mówią "no, jadą zaraz będą tam u was". I na następnym skrzyżowaniu to samo.

Aby posłuchać całej opowieści Tomka Lipińskiego, kliknij w ikonę dźwięku znajdującą się po prawej stronie w ramce "Posłuchaj".

Czytaj także

"Trzy akordy darcie mordy" - reportaż Kamila Wicika i Tomasza Zaleskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2007 18:15
Punk rock to nie była tylko muzyka, to był sposób na życie, to był ruch kulturalny, który ukształtował tysiące osób. Reportaż opowiada o zjawisku punk rocka w Polsce lat 80-tych i 90-tych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Lipiński

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2008 14:00
Nasz dzisiejszy gość, Tomasz Lipiński, ukończył liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Studiował na Warszwskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą porzucił by realizować swoją pasję muzyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Brylewski

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 14:00
W czwartkowej audycji swoją prywatną kolekcję muzycznych nagrań przedstawi Robert Brylewski – założyciel Brygady Kryzys, lider Izraela, grający również w zespole Armia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostałem perkusistą Brygady Kryzys

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 17:47
O swej drodze z Mazur do składów legendarnych grup polskiego rocka opowiedział jeden z najbardziej charakterystycznych bębniarzy nad Wisłą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Lipiński: Nie nazywajcie mnie legendą, chcę jeszcze trochę pożyć!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 17:00
Nowa płyta Tiltu w drodze - zdradził muzyk w "Prywatnej Kolekcji".
rozwiń zwiń