Raport Białoruś

Apel w sprawie Andrzeja Poczobuta!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 17:36
Wszystkich, którym nie jest obojętny los Andrzeja Poczobuta niezależnego białoruskiego dziennikarza, korespondenta Gazety Wyborczej, prezesa Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi, proszę o pisanie listów z wyrazami solidarności do aresztu, w którym jest przetrzymywany - pisze dziennikarka Joanna Kędzierska.
Andrzej Poczobut
Andrzej PoczobutFoto: Fot. Wikipedia Commons

Andrzej Poczobut siedzi w więzieniu w Grodnie bez wyroku, co jest nawet wbrew prawu białoruskiemu. Listy z wyrazami solidarności podtrzymają Andrzeja Poczobuta na duchu i pokażą władzom, że jego los nie jest obojętny wolnemu światu!

Andrzej Poczobut siedzi w areszcie ponieważ walczył o wolność słowa i o to, aby wiele osób na Zachodzie mogło dowiedzieć się co naprawdę dzieje się na Białorusi. Za to został oskarżony przez reżim o zniewagę prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

Piszcie listy na adres:

Андрей Почобут
ул. Кирова, 1, СИЗО № 1.
230023, г. Гродна
Республика Беларусь

Andrzej Poczobut
Kirova 1, SIZO 1
230023, Grodno
Belarus

Joanna Kędzierska, dziennikarka Polskiego Radia dla Raportu Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Cena honoru

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2011 22:26
Dokładnie rok temu Andrzej Poczobut był w Katyniu czekał na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i polską delegację, aby wspólnie z nią uczcić 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Dziś Andrzej Poczobut tę smutną rocznicę obchodzi w białoruskim więzieniu - pisze dla Raportu Białoruś Joanna Kędzierska, dziennikarka Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

38 urodziny Andrzeja Poczobuta w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2011 14:23
Dziennikarz jest podejrzany o znieważenie Aleksandra Łukaszenki, w areszcie może przebywać do procesu, czyli jeszcze wiele tygodni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Napisz list do Andrzeja Poczobuta, do aresztu w Grodnie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 17:16
Andrzej Poczobut za wpisy na blogu i artykuły dostał zarzuty „znieważenia Aleksandra Łukaszenki”. Grożą mu 4 lata więzienia. We wtorek, 14 czerwca zaczął się jego proces.
rozwiń zwiń