X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Minister obrony: Białoruś widzi zagrożenie w wojskach NATO u jej granic

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 13:00
Białoruś widzi dla siebie zagrożenia w związku z rozmieszczaniem u jej granic dodatkowych kontyngentów wojskowych NATO - oświadczył minister obrony Białorusi Andrej Raukou w wywiadzie dla agencji TASS, którego fragmenty przytoczyła w środę agencja BiełTA.
Budynek rządu i parlamentu w Mińsku. Przed nim statua stoi wciąż Lenina
Budynek rządu i parlamentu w Mińsku. Przed nim statua stoi wciąż LeninaFoto: pixabay.com

Minister podkreślił przy tym, że współpraca Białorusi z NATO nie odbije się na jej sojuszniczych stosunkach z Rosją.

- Obok wzmacniania komponentu lotniczego państw-członków NATO w krajach bałtyckich i Polsce, pełniących funkcję ochrony przestrzeni powietrznej, sojusz planowo koncentruje u granic Republiki Białoruś dodatkowe kontyngenty wojskowe, wyposażone w broń ciężką - oświadczył Raukou.

Według niego pod koniec 2014 r. zwiększyła się wojskowa aktywność sąsiednich państw oraz nasilono przygotowania operacyjne i bojowe.

- Niezależnie od geopolitycznych przesłanek dla podjęcia tych działań przez naszych zagranicznych partnerów Republika Białoruś nie może ignorować zmian sytuacji wojskowo-politycznej w regionie, niosących ze sobą dodatkowe ryzyko, wyzwania i zagrożenia dla wojskowego bezpieczeństwa państwa - oznajmił.

Dodał, że aspekty te zostały uwzględnione w planie przygotowań sił zbrojnych w roku ćwiczebnym 2014-2015.

Mińsk od dawna współpracuje wojskowo z Rosją

Według Raukoua Białoruś wychodzi z założenia, że w chwili obecnej żadne państwo nie jest dla niej potencjalnym przeciwnikiem, ale każde państwo ma prawo do obrony swojej niezależności i integralności terytorialnej.

- Do tego są potrzebne przygotowane siły zbrojne i ze zrozumieniem odnosimy się do działań przygotowawczych sił zbrojnych innych państw - dodał.

Raukou podkreślił, że współpracę Białorusi z NATO, która stanowi element wielowektorowej polityki jego kraju, cechuje stabilność i odpowiada ona narodowym interesom, a przy tym "nie wpływa na interesy sojuszniczych związków z Rosją".

Zaznaczył jednocześnie, że interesom Mińska odpowiada udział w Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. ODKB), regionalnym bloku wojskowym tworzonym przez Rosję, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Armenię.

Dodał, że do końca 2015 r. dyżur bojowy w siłach zbrojnych Białorusi zaczną pełnić cztery dywizjony rosyjskich systemów rakietowych S-300 i jest omawiana kwestia dostaw z Rosji również systemów S-400.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: armia ćwiczy przy granicy z Ukrainą. Ekspert: to odpowiedź na wojnę hybrydową

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2015 22:02
W obwodzie homelskim białoruska armia ćwiczy wraz ze służbami granicznymi. Miejscowe ministerstwo obrony informuje, że chodzi o "sprawdzenie systemu wzmocnienia ochrony granicy i obrony terytorialnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na granicy Rosji i Białorusi zestrzelono szpiegowskiego drona?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 12:00
Niezależne mińskie media i eksperci zastanawiają się, czy nad Białorusią w pobliżu granicy z Rosją zestrzelono szpiegowskiego drona. Pierwszy historię opisał znany portal internetowy „TUT.By” na podstawie relacji internauty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białorusko-chińskie ćwiczenia przy polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 19:00
Pod Brześciem rozpoczynają się białorusko-chińskie ćwiczenia antyterrorystyczne pod kryptonimem "Szybki orzeł 2015"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś podpisała kontrakt na dostawy 12 śmigłowców Mi-8MTV-5

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 19:00
Ministerstwo Obrony Białorusi podpisało z holdingiem Wiertaloty Rosii umowę na dostawy w latach 2016-17 dwunastu śmigłowców Mi-8MTV-5 - poinformowała we wtorek agencja BiełTA.
rozwiń zwiń