X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Były więzień Łukaszenki walczy przeciwko Rosji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 13:42
Były białoruski więzień polityczny i współprzewodniczący opozycyjnej organizacji Młody Front Eduard Łobau walczy przeciwko Rosji na wschodzie Ukrainy. Poinformował o tym sam Łobau w nagraniu wideo zamieszczonym w weekend w serwisie internetowym YouTube.
Eduard Łobau
Eduard ŁobauFoto: YouTube/print screen

- Przyjechałem na Ukrainę, by pomóc w walce ze wspólnym wrogiem: Moskalami. Jeśli nie pomożemy Ukrainie w tej wojnie, to następnym celem Rosji może być Białoruś - oświadczył Łobau ubrany w mundur maskujący.

Polityk, który w grudniu 2014 roku został zwolniony po odbyciu kary czterech lat pozbawienia wolności, powiedział, że idea wyjazdu na Ukrainę zrodziła się w nim podczas pobytu kolonii karnej. W nagraniu podkreśla, że na Ukrainie powitali go inni Białorusini pomagający ukraińskiemu narodowi.

27-letni obecnie Łobau, który odbył służbę wojskową w elitarnych wojskach desantowych, został zatrzymany 18 grudnia 2010 r. w przeddzień ostatnich wyborów prezydenckich wraz z innym liderem Młodego Frontu Źmicierem Daszkiewiczem. Milicja twierdziła, że pobili oni, używając łomu, dwóch ludzi. Młodofrontowcy zapewniali, że to oni padli ofiarą napadu, a bójka była sprowokowana z powodów politycznych.Daszkiewicz powiedział w poniedziałek w Radiu Swaboda, że Młody Front z ogromnym szacunkiem odnosi się do decyzji Łobaua. - Wszyscy ludzie, którzy walczą o niepodległość Ukrainy i przeciwko agresji ordy, to bohaterowie - zaznaczył.

Powiedział, że z przyczyn technicznych nie ma możliwości kontaktowania się z Łobauem. "Tam jest oczywiście niebezpiecznie i my, przyjaciele i zwolennicy Eduarda, martwimy się o niego. Modlimy się za Ukrainę, za armię ukraińską i za wszystkich ludzi, którzy walczą, w tym za naszego przyjaciela Eduarda Łobaua" - podkreślił.

Łobau był jednym z trzech Białorusinów, reprezentujących wszystkich więźniów politycznych w kraju, których nominowano w 2013 roku do Nagrody Sacharowa, przyznawanej przez Parlament Europejski za zasługi w walce o prawa człowieka i demokrację.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

bialorus.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: areszty za wsparcie dla więźnia politycznego

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 08:00
Miński sąd rejonowy skazał działaczy niezależnej Europejskiej Białorusi Maksima Winiarskiego, Leonida Kułakowa i Siergieja Mackoita na areszt za wywieszenie transparentu z napisem ”Wolność dla Jurija Rubcowa”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleś Bialacki: suwerenność Białorusi jest w niebezpieczeństwie, trwa walka o dusze Białorusinów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 09:20
Kilkaset kilometrów granicy z Rosją nie ucieszyłoby Polski. Choćby dlatego wspieranie społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi jest absolutnie w polskim interesie – podkreślił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Aleś Bialacki, białoruski obrońca praw człowieka, więzień polityczny, nominowany w poprzednich latach do pokojowej nagrody Nobla.
rozwiń zwiń