X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Komisarz: UE gotowa do prac nad porozumieniem z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 17:00
Unijny komisarz ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych powiedział podczas spotkania z premierem Białorusi w Luksemburgu, że UE jest gotowa do rozpoczęcia prac eksperckich nad porozumieniem ramowym o współpracy z Białorusią. 
Komisarz UE Johannes Hahn
Komisarz UE Johannes HahnFoto: Komisja Europejska

Relację ze spotkania 27 października opublikowała służba prasowa białoruskiego rządu. Szef rządu Andrej Kabiakou przebywał w Luksemburgu z okazji odbywającego się tam forum inwestycyjnego „Belarus. Invest in tomorrow”. 

Jak czytamy w komunikacie, w czasie rozmów Hahna z Kabiakouem omawiano m.in. zagadnienia dotyczące relacji Mińska z Unią Europejską i negocjacji Białorusi z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Komisarz Hahn w imieniu UE wyraził gotowość do wsparcia wschodniego sąsiada w reformach gospodarczych i tworzeniu nowych miejsc pracy. 

Politycy rozmawiali także o szczycie Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się 24 listopada w Brukseli. Białoruś jest jednym z sześciu państw byłego ZSRR objętych tym unijnym programem, działającym od 2009 r. w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa. 

Komisarz Hahn planował odwiedzić Mińsk 17 października, jednak odwołał swój przyjazd w związku z pilnymi kwestiami dotyczącymi posiedzenia Rady Europejskiej w dniach 19-20 października. W czwartek w Tallinie wyraził nadzieję, że w najbliższych tygodniach uda mu się przyjechać na Białoruś. 

We wtorek na łamach "The Financial Times” minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej wskazał, że potrzebna jest nowa umowa ramowa pomiędzy Mińskiem i UE, ponieważ obecnie podstawą wzajemnych relacji jest umowa z 1989 r., podpisana jeszcze przez ZSRR. - Potrzebujemy więcej. Potrzebujemy konkretnej umowy ramowej – stwierdził polityk. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP)  /agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak