Raport Białoruś

Na Białorusi drogi płatne na miesiąc stały się bezpłatnymi

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 16:00
Na Białorusi od dziś do 10 lipca płatne na co dzień drogi będą bezpłatne dla pojazdów osobowych. Jest to związane z II Igrzyskami Europejskimi, które będą się odbywać w Mińsku od 21 do 30 czerwca. 
Audio
  • Bezpłatne drogi z okazji igrzysk. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Maskotka Igrzysk Europejskich w Mińsku
Maskotka Igrzysk Europejskich w MińskuFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Na Białorusi drogi szybkiego ruchu dotychczas były płatne dla obcokrajowców. Białoruska agencja prasowa "Biełta" poinformowała, że zgodnie z dekretem prezydenta zagraniczni właściciele pojazdów o łącznej masie do 3 i pół tony przez najbliższy miesiąc będą zwolnieni z opłat drogowych.

Również kibice mający wykupiony bilet na imprezy sportowe zostali do 10 lipca zwolnieni z obowiązku posiadania wiz wjazdowych na Białoruś (pod pewnymi warunkami).


CZYTAJ TAKŻE
igrzyska europejskie free 1200 minsk.jpg
IGRZYSKA EUROPEJSKIE W MIŃSKU: PRZYGOTOWANIA, UŁATWIENIA WIZOWE

Aleksander Łukaszenka polecił ministrowi spraw wewnętrznych, aby na najwyższym poziomie było zapewnione bezpieczeństwo w trakcie zawodów. Przy czym milicjanci powinni zachować umiar przy podejmowaniu działań, aby nie było wrażenia - jak się wyraził prezydent - że stworzono "jakiś obóz koncentracyjny czy getto" . 

IAR /agkm

Informacje o Białorusi: RAPORT BIAŁORUŚ >>>


plakat plakat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Białorusi: Rosja i Białoruś szykują program działań integracyjnych

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 16:00
Białoruś i Rosja do 21 czerwca przygotują program działań integracyjnych w państwie związkowym. Moskwa zgodziła się też na zwiększenie dostaw ropy na Białoruś i rozmowę o rekompensatach dla Mińska z powodu zanieczyszczenia ropy – powiedział premier Białorusi Siarhiej Rumas. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: na Białorusi mamy aksamitną pełzającą okupację Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:30
- Kreml o Białorusi nie zapomina. Na Białorusi mamy de facto aksamitną pełzającą okupację. Są wszystkie zewnętrzne atrybuty niezależności, ale faktycznie zabiera się jej coraz więcej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Roman Jakowlewski, białoruski komentator niezależny z Mińska, komentując ostatnią odsłonę rozmów o integracji Białorusi z Rosją.
rozwiń zwiń