X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: w Lidzie odsłonięto pomnik księcia Giedymina

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:59
Uroczyste odsłonięcie pomnika księcia Giedymina, który w latach 1316–1341 był władcą Wielkiego Księstwa Litewskiego, odbyło się w sobotę w Lidzie na zachodzie Białorusi. Pomnik powstał z inicjatywy lokalnych władz.
Pomnik Giedymina w Lidzie
Pomnik Giedymina w LidzieFoto: Biełsat/print screen

Odlany z brązu pomnik księcia Giedymina na koniu odsłonięto uroczyście w ramach dni Lidy, która w przyszłym roku będzie pełnić rolę kulturalnej stolicy Białorusi.

W uroczystości – jak informuje Radio Swaboda – wzięło udział kilkaset osób, a oprócz flag państwowych na placu w centrum Lidy widać było symbolikę narodową - liczne biało-czerwono-białe flagi i herby z Pogonią.

Wzniesienie pomnika założyciela Lidy zainicjowały lokalne władze. Pomnik wykonano według projektu rzeźbiarzy Wolhi Niaczaj i Siarhieja Ahanaua.

Wielki książę Giedymin był dziadkiem Władysława Jagiełły i księcia litewskiego Witolda. W czasie jego panowania terytorium państwa litewskiego zwiększyło się dwukrotnie i powstało tam wiele grodów oraz murowanych zamków, m.in. w Lidzie, Krewie i Witebsku.

(PAP) / IAR / agkm


Pomnik Giedymina w Lidzie Pomnik Giedymina w Lidzie. Print screen z materiału Biełsatu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: jubileusz wiekowego kościoła w Naroczy. Ochrzczono w nim Marię Kaczyńską

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 18:08
W Naroczy na północy Białorusi odbyły się uroczystości religijne związane z 585. rocznicą budowy w tym miasteczku pierwszej świątyni katolickiej. Wierni i duchowni uczcili również 115. rocznicę poświęcenia obecnego kościoła św. Andrzeja Apostoła. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: odsłonięcie tablicy upamiętniającej Marię Kaczyńską w Naroczy. "Maria Kaczyńska nie dokończyła tej księgi"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 20:39
W kościele w Naroczy na Białorusi odsłonięto tablicę upamiętniającą Marię Kaczyńską. Małżonka prezydenta Lecha Kaczyńskiego 77 lat temu została ochrzczona w tej świątyni. 
rozwiń zwiń