Raport Białoruś

Białoruś: koleje wstrzymują kursowanie pociągów do Polski, na Ukrainę i na Łotwę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 08:00
Białoruskie Koleje Państwowe poinformowały w niedzielę o zawieszeniu kursowania pociągów na Ukrainę i na Łotwę w związku z zagrożeniem koronawirusem. Wcześniej przestały też kursować pociągi do Polski.
Dworzec w Brześciu
Dworzec w BrześciuFoto: Shutterstock/ Martyn Jandula

- W związku z sytuacją, związaną z koronawirusem Covid-19, Białoruś podjęła decyzję o wyłączeniu międzynarodowego ruchu pociągów. W związku z tym czasowo wstrzymane zostaje kursowanie pociągów na Ukrainę i na Łotwę – poinformowały koleje państwowe w komunikacie w niedzielę.

W sobotę poinformowano o wyłączeniu od 15 marca ruchu pociągów do Polski, która zamyka granice dla obcokrajowców i wstrzymuje ruch kolejowy i lotniczy, by ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Na Białorusi potwierdzono dotąd 27 przypadków koronawirusa. Wstępne testy dały pozytywny wynik jeszcze w przypadku pięciu osób - w sumie to 32 osoby.

PAP/IAR/agkm

Kalendarium zakażeń:

14 marca: 32 przypadki zakażeń (wstępne testy potwierdziły zakażenie u kolejnych 5 osób)

13 marca: 27 przypadków

12 marca: 21 przypadków

11 marca: 11 przypadków

10 marca 9 (trzy nowe przypadki)

4 marca - 6 (2 nowe przypadki)

3 marca: 4 przypadki

2 marca : 2 nowe przypadki podejrzeń, wciąż 1 przypadek potwierdzony

27 lutego: pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa; testy przeprowadzone 27 lutego w centrum epidemiologii i mikrobiologii wykazały obecność koronawirusa Covid-19 u jednego ze studentów z Iranu

(Na podstawie doniesień PAP, IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus przy granicy z Polską. Potwierdzone zachorowania na Litwie i Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 09:26
Litewskie oraz białoruskie ministerstwa zdrowia potwierdziły pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem Covid-19. Największe w Europie ognisko zakażeń znajduje się we Włoszech - z powodu choroby wywołanej nowym koronawirusem zmarło tam 17 osób, a 650 jest zakażonych. Z Włoch wirus trafił na Litwę.
rozwiń zwiń