Raport Białoruś

Gorączka złota na Białorusi: nie można już kupić waluty

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 23:44
Białorusini masowo skupują złoto i inne metale szlachetne oraz zagraniczne pieniądze. To skutek zawirowań na miejscowym rynku walutowym.
Audio

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Białoruski Bank Narodowy w pierwszym kwartale tego roku sprzedał 680 kilogramów złota w sztabkach oraz ponad tonę srebra. Oznacza to , że w porównaniu do tego samego okresu sprzed roku, Białorusini kupili 5 razy więcej złota i srebra.

Portal internetowy Nawiny twierdzi, że ludzie mając trudności z nabyciem waluty w kantorach zaczęli skupywać cenne metale, chcąc uratować swoje oszczędności przed spodziewaną dewaluacją białoruskiego rubla.

Sytuację na rynku walutowym Białorusi mogłaby ustabilizować na pewien czas pożyczka rosyjska w wysokości 1 miliarda dolarów, o którą zabiega Mińsk. Rosyjskie ministerstwo finansów poinformowało, że na razie nie ma konretnych uzgodnień w tej sprawie.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś od kwietnia podnosi cła na ropę i jej pochodne

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 10:53
Ceny wzrosną 1 kwietnia, podwyżka dotyczy produktów eksportowanych z Białorusi poza obszar Unii Celnej z Kazachstanem i Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: wstrzymano sprzedaż mieszkań, samochodów

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2011 19:09
Kontrolowany przez rosyjski kapitał miński dziennik "Komsomolskaja Prawda na Białorusi" pisze o problemach związanych z brakiem wystarczającej ilości waluty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mińsk opracowuje plan reform, jako warunek pożyczki z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 16:07
Program antykryzysowy, który Białoruś ma wysyłać do rosyjskiego Ministerstwa Finansów, w ramach starań o kredyt 1 mld dolarów, zakłada zaostrzenie polityki podatkowej i monetarnej.
rozwiń zwiń