Raport Białoruś

Białoruś straci mistrzostwa świata w hokeju na lodzie?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 14:00
Kongres USA, idąc w ślady Parlamentu Europejskiego, zwrócił się z wnioskiem o zawieszenie decyzji o przyznaniu mistrzostw do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Kongres postuluje, by decyzję o mistrzostwach zawieszono do czasu uwolnienia wszystkich więźniów politycznych na Białorusi.

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie mają odbyć sie na Białorusi w 2014 roku. To dyscyplina bardzo popularna na Białorusi. Hokeiści tego kraju wprawdzie nigdy nie zdobyli medalu na najważniejszych imprezach, ale są zaliczani do czołówki światowej. Na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City (2002) zajęli czwarte miejsce.

Zapalonym fanem hokeja jest sam Aleksander Łukaszenka.

Wcześniej z podobnym apelem zwrócił się w imieniu Parlamentu Europejskiego jego przewodniczący Jerzy Buzek. Jak dotąd, apel ten nie skłonił Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie do żadnych działań.

 

PAP, charter97.org. polskieradio.pl. agkm

 

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Za karę zabiorą Białorusi mistrzostwa świata w hokeju? Apel Jerzego Buzka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 10:45
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek apeluje o pozbawienie Białorusi możliwości organizowania hokejowych mistrzostw świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Za prześladowanie opozycji odwołają MŚ w hokeju?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 15:15
Czy mistrzostwa hokejowe w 2014 roku odbędą się w Mińsku? Sprawa może się rozstrzygnąć w najbliższych dniach. Od 13 do 15 maja trwa kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja i on właśnie może podjąć decyzję w tej sprawie.
rozwiń zwiń