Raport Białoruś

Kanał Euronews usunięty z mińskiej telewizji kablowej

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 12:45
Jedna z czołowych sieci kablowych w stolicy Białorusi Mińsku zaprzestała retransmisji informacyjnego kanału, w zamian proponuje rosyjski kanał filmowy.

Państwowa firma MTIS (Mińskie Telewizyjne Sieci Informacyjne), która jest monopolistą na rynku telewizji kablowej w stolicy, zastąpiła Euronews kanałem filmowym, "NTV + Kino plus".

- Kinomanów czeka jeszcze jedna przyjemna niespodzianka - kanał NTW Kino Plus - informuje MTIS, dodając, że nowy kanał nadaje melodramaty, komedie, thrillery, filmy grozy itp.

Komentując decyzję o zdjęciu Euronews z oferty, niezależny portal internetowy udf.by pisze:- Ten kanał był jednym z niewielu źródeł prawdy, do jakich mieli dostęp Białorusini w elektronicznych mass-mediach. Portal tut.by nazywa go "jedynym niezależnym telewizyjnym kanałem informacyjnym nadającym na terytorium Białorusi". Niezależna gazet "Nasza Niwa" podkreśla na swojej stronie internetowej, że na Białorusi nie ma niezależnej telewizji, a nadający z Polski Biełsat jest dostępny tylko przez anteny satelitarne. Euronews przekazywał zaś informacje o najważniejszych wydarzeniach politycznych na Białorusi, w tym o masowych zatrzymaniach po wyborach prezydenckich 19 grudnia 2010 r.

Z usług MTIS korzysta około 80 proc. mieszkańców Mińska. Euronews jest na razie dostępny w innych sieciach kablowych. W siedzibie Mińskich Telewizyjnych Sieci Informacyjnych poinformowano Polskie Radio, że odłączenie zostało podyktowane względami finansowymi – nie można było się porozumieć w kwestii opłat za retransmisję kanału Euronews. Mińskie Telewizyjne Sieci Informacyjne to spółka skarbu państwa powołana w 1990 roku przez władze Mińska.

agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka walczy o rząd dusz z Biełsatem: tworzy Biełaruś24

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 09:29
W białoruskiej telewizji szykowane są „wielkie zmiany”. Szef telewizji Hiennadzij Dawidźka przekonuje: "trzecia wojna światowa toczy się na polach naszych dusz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karta 97: białoruskie KGB czyści archiwum niezależnego portalu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 16:34
Z niezależnego białoruskiego portalu Karta 97 hakerzy usuwają obecnie materiały dziennikarskie - redaktor naczelna Natalia Radzina nie ma wątpliwości, że to białoruskie KGB.
rozwiń zwiń