X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Sikorski: manewry Rosji i Białorusi traktujemy poważnie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 15:00
Wojsko zawsze przygotowuje się na najgorsze scenariusze i je ćwiczy. My też to robimy – powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, pytany o opinię jednego z byłych szefów resortu obrony, który ocenia, że Białoruś i Rosja "otwarcie przygotowują się do ewentualnej wojny z Polską".
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski
Minister spraw zagranicznych Radosław SikorskiFoto: Flickr/MSZ

Minister spraw zagranicznych odniósł się na antenie TVP Info do słów byłego wiceministra obrony Romualda Szeremietiewa, którego zaniepokoły kolejne już duże manewry Rosji i Białorusi pod hasłem Zachód 2013. Odbędą się one jesienię. Szeremietiew ocenia, że Rosja i Białoruś przygotowują się do ewentualnej wojny z Polską, przypomniał w tym kontekście poprzednie bardzo szeroko zakrojone ćwiczenia wojskowe z 2009 roku, zakładające stłumienie polskiego powstania w Grodnie. Szeremietiew uważa, że Polska nie byłaby w stanie sama się obronić przed tego rodzaju zagrożeniem.

 – My to traktujemy bardzo poważnie. Przypominam: kiedy były ostatnie  manewry Rosji i Białorusi, ”Zapad 2009”, zakładające scenariusz prowokacyjny wobec Polski, sugerujący powstanie mniejszości polskiej na Białorusi, podnosiliśmy to nie tylko w relacjach dwustronnych. Napisałem wówczas w tej sprawie osobny list do sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego i  NATO zajęło krytyczne stanowisko w tej sprawie – powiedział Radosław Sikorski.

 - W tych sprawach bardzo ważna jest otwartość, transparentność, to znaczy, żeby obserwatorzy wojskowi mogli obserwować te ćwiczenia – dodał szef polskiego MSZ.

Radosław Sikorski zaznaczył, że w Polsce po raz pierwszy odbędą się wielkie manewry NATO. Zaznaczył, że od paru miesięcy po raz pierwszy mamy w Polsce  na stałe wojska amerykańskie.

– Wojsko zawsze przygotowuje się na najgorsze scenariusze i je ćwiczy. My też to robimy – stwierdził minister, pytany wprost o to jak skomentuje słowa byłego wiceszefa MON Szeremietiewa, że Rosja i Białoruś „otwarcie przygotowują się do ewentualnej wojny z Polską”.

 Całą rozmowę na antenie TVP Info można zobaczyć tutaj >>>

agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

We wrześniu wspólne manewry wojsk Rosji i Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 09:13
We wrześniu w Rosji odbędą się wspólne ćwiczenia wojsk rosyjskich i białoruskich "Związkowa Tarcza-2011".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja zbroi Białoruś w baterie TOR

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 05:00
Docelowo Rosja ma przekazać Białorusi dziesięć baterii TOR-M2.To system obrony powietrznej krótkiego zasięgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga bateria rakiet Tor-M2 na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 22:00
Białoruś dostała od Rosji drugą baterię krótkiego zasięgu Tor-M2. W tym roku ma się pojawić trzecia, a według mediów docelowo ma ich być dziesięć.
rozwiń zwiń