Raport Białoruś

Białoruś: przeniesiono uroczystość poświęcenia pomnika Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 10:11
Jak dowiedział się korespondent Polskiego Radia w Mińsku, miejscowy Kościół chce nadać zdarzeniu bardziej uroczysty charakter, niż początkowo planowano.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Shutterstock

Planowana na środę 16 października uroczystość poświęcenia pomnika Jana Pawła II w Mohylewie została przełożona na inny termin.

Arcybiskup Kondrusiewicz wspomina Jana Pawła II. "Odrodził Kościół na Wschodzie" >>>
Ksiądz Roman Foksiński, proboszcz kościoła katedralnego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mohylewie powiedział Polskiemu Radiu, że zaplanowana na środę uroczystość miała mieć charakter wyłącznie parafialny. Według najnowszych ustaleń z władzami miasta i katolicką Kurią Biskupią, uroczystość ma się odbyć z udziałem wyższych dostojników kościelnych. W parafii w Mohylewie zostanie zorganizowany Dzień Papieski.
Termin nie jest jeszcze znany.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Relikwie krwi Jana Pawła II na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 20:00
Jan Paweł II nigdy nie odwiedził Białorusi. Hierarchowie podkreślają jednak, że dbał o odrodzenie kościoła na obszarze byłego ZSRR i to za jego pontyfikatu odtworzono struktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Paweł II wkrótce będzie świętym. "On kochał Białoruś oraz Rosję"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 19:44
Białoruscy katolicy nie kryją radości z podpisania przez papieża Franciszka dekretu o cudzie za wstawiennictwem Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arcybiskup Kondrusiewicz: Jan Paweł II zawsze pytał, co słychać w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 23:45
Gdy Jan Paweł II został wybrany papieżem, ludzi na terenie ówczesnego ZSRR ogarnęła wielka radość i nadzieja. – To ktoś z naszych, kto zna ten system, kogo nie da się oszukać– tak mówiono - wspomina abp Tadeusz Kondrusiewicz, obecnie metropolita Białorusi.
rozwiń zwiń