Polskie Radio
Section05
Tadeusz Kondrusiewicz

"Niech Chrystus narodzi się w naszych sercach". Abp Kondrusiewicz ze specjalnym apelem

Metropolita mińsko-mohylewski na Białorusi abp Tadeusz Kondrusiewicz podziękował za wspólną modlitwę, działanie i wymianę darów, które mają dopomóc w jak najszerszym otwarciu drzwi Chrystusowi na Wschodzie. - Niech Chrystus narodzi się w naszych sercach w Polsce, na Wschodzie i całym świecie - podkreślił duchowny.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki wiara katolicyzm aktualności katolickie Msza święta społeczeństwo POLSKA

Jan Paweł II jest popularny na Białorusi, ma wiele pomników

Na Białorusi wierni szczególnie cenią papieża Jana Pawła II. Doceniają fakt, że odrodził struktury Kościoła katolickiego po trudnych czasach komunizmu, mianował pierwszego białoruskiego biskupa i kardynała. W kościołach na Białorusi od wielu dni odprawiane są nabożeństwa upamiętniające 40. rocznice wyboru Karola Wojtyły na papieża. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Jan Paweł II papież ŚWIAT religia

Białoruś: dziwne problemy księży obcokrajowców. Są nękani

Księża obcokrajowcy mają problemy na Białorusi. Dwóm z nich, z powodu co najmniej dwukrotnego naruszenia zasad ruchu drogowego, zagrożono pozbawieniem możliwości sprawowania posługi duszpasterskiej. Księża dostają "mandaty" za rzekome przekroczenie prędkosci, choć potem drogówka potem wydaje zaświadczenia, że żadnych wykroczeń nie popełnili.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Raport Białoruś Białoruś Kościół religia