Polskie Radio
Section05
Tadeusz Kondrusiewicz

"Niech Chrystus narodzi się w naszych sercach". Abp Kondrusiewicz ze specjalnym apelem

Metropolita mińsko-mohylewski na Białorusi abp Tadeusz Kondrusiewicz podziękował za wspólną modlitwę, działanie i wymianę darów, które mają dopomóc w jak najszerszym otwarciu drzwi Chrystusowi na Wschodzie. - Niech Chrystus narodzi się w naszych sercach w Polsce, na Wschodzie i całym świecie - podkreślił duchowny.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki wiara katolicyzm aktualności katolickie Msza święta Tadeusz Kondrusiewicz społeczeństwo POLSKA

Mińsk: nabożeństwo w intencji powrotu abp. Kondrusiewicza na Białoruś

W Mińsku odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji zakończenia prześladowań Kościoła katolickiego na Białorusi i powrotu do kraju zwierzchnika białoruskich katolików, arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza. W nabożeństwie w kościele św. Rocha wzięli udział wierni ze wszystkich parafii katolickich w mieście.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Kościół katolicki Tadeusz Kondrusiewicz

Jan Paweł II jest popularny na Białorusi, ma wiele pomników

Na Białorusi wierni szczególnie cenią papieża Jana Pawła II. Doceniają fakt, że odrodził struktury Kościoła katolickiego po trudnych czasach komunizmu, mianował pierwszego białoruskiego biskupa i kardynała. W kościołach na Białorusi od wielu dni odprawiane są nabożeństwa upamiętniające 40. rocznice wyboru Karola Wojtyły na papieża. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Jan Paweł II papież Tadeusz Kondrusiewicz ŚWIAT religia

Uroczystości w Budsławiu, białoruskiej Częstochowie

Rozpoczęły się dwudniowe uroczystości religijne w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu. Do białoruskiej Częstochowy dotarło już kilkanaście grup pielgrzymów. Tegoroczne uroczystości w sanktuarium odbywają się w 20. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Budsławskiej koronami, które błogosławił papież Jan Paweł II. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś ŚWIAT Tadeusz Kondrusiewicz Kościół katolicki

Białoruś: dziwne problemy księży obcokrajowców. Są nękani

Księża obcokrajowcy mają problemy na Białorusi. Dwóm z nich, z powodu co najmniej dwukrotnego naruszenia zasad ruchu drogowego, zagrożono pozbawieniem możliwości sprawowania posługi duszpasterskiej. Księża dostają "mandaty" za rzekome przekroczenie prędkosci, choć potem drogówka potem wydaje zaświadczenia, że żadnych wykroczeń nie popełnili.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Raport Białoruś Tadeusz Kondrusiewicz Białoruś Kościół religia

Konflikt w Smoleńsku. Katolicy domagają się zwroty kościoła

Katolicy ze Smoleńska nie chcą, by w budynku miejscowego kościoła powstała sala koncertowa. Domagają się zwrotu świątyni i zgody na jej wykorzystanie z pierwotnym przeznaczeniem jako miejsca kultu religijnego. O sprawie mówił korespondent Polskiego Radia w Moskwie, Maciej Jastrzębski i zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Smoleńsk Kościół katolicki religia ZSRR Maciej Jastrzębski Tadeusz Kondrusiewicz