Raport Białoruś

Abp Tadeusz Kondrusiewicz składa życzenia na święta i Nowy Rok

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 07:00
”Wesołych radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego do siego Nowego Roku” - życzy abp Tadeusz Kondrusiewicz, zwierzchnik białoruskich katolików.
Audio
  • Abp Tadeusz Kondrusiewicz składa życzenia na święta Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku słuchaczom Polskiego Radia (źr. IAR)
Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz
Arcybiskup Tadeusz KondrusiewiczFoto: PAP/EPA/ITAR-TASS/Yuri Mashkov

Boże Narodzenie świętuje obecnie również półtora miliona katolików na w większości prawosławnej Białorusi.

Zwierzchnik białoruskich katolików arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz przekazał życzenia słuchaczom Polskiego Radia. Metropolita Kondrusiewicz życzył, aby uroczystość Bożego Narodzenia "nie ograniczyła się tylko do choinki i prezentów, pójścia w gości", co - jak podkreślił -  "jest dobre”. Życzył, by miały prawdziwy sens, aby "nasze serca i dusze” stały się Betlejem naszego czasu.

Kolędowanie przed pomnikiem Adama Mickiewicza w Mińsku >>>

”Wesołych radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego do siego Nowego Roku” - mówił hierarcha. Metropolita Kondrusiewicz podkreślił, że uroczystość Bożego Narodzenia przypomina nam o historycznym przyjściu Syna Bożego na ten świat. Podkreślił, że to wydarzenie zmieniło bieg historii - Bóg daleki stał się Bogiem bliskim.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Arcybiskup Kondrusiewicz: Jan Paweł II zawsze pytał, co słychać w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 23:45
Gdy Jan Paweł II został wybrany papieżem, ludzi na terenie ówczesnego ZSRR ogarnęła wielka radość i nadzieja. – To ktoś z naszych, kto zna ten system, kogo nie da się oszukać– tak mówiono - wspomina abp Tadeusz Kondrusiewicz, obecnie metropolita Białorusi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś: w Mińsku dwukrotnie zmniejszono liczbę parafii

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 14:20
W stolicy Białorusi, Mińsku wprowadzony został nowy podział terytorialny katolickich parafii. Zgodnie z decyzją arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza, metropolity mińsko-mohylewskiego zmniejszyła się liczba dekanatów i parafii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na Białorusi wiele rodzin obchodzi święta dwa razy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 21:30
Na Białorusi katolicy i prawosławni lubią świętować razem. Ze względu na wielowiekową wspólną historię zwyczaje świąteczne podobne są do polskich.
rozwiń zwiń