X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kochaj sąsiada swego. W Polsce zaczynamy współdziałać

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 17:45
- Powstało coś z niczego. Każdy znosił książki, sąsiedzi, później sąsiedzi sąsiadów. Tak powstała Praska Biblioteka Sąsiedzka - opowiadał Paweł Jordan, animator ruchu sąsiedzkiego o warszawskiej akcji.
Audio
  • Nowa Huta, warszawska Praga - jak starsi mieszkańcy współdziałają z nowymi mieszkańcami (Kultura w Wielkim Mieście/Dwójka)
Aleja Przyjaźni w Nowej Hucie
Aleja Przyjaźni w Nowej HucieFoto: wikipedia commons/użytkownik Tomasz Jarotek

Stosunki sąsiedzkie w miastach. Jak zmieniają się w naszych czasach? Czy w ogóle istnieją? Czy są potrzebne? Jakie są pomysły na ich ożywianie?
Wbrew pesymistycznym przepowiedniom w miastach nie żyją jedynie samotne jednostki, stosunki sąsiedzkie mają się podobno u nas coraz lepiej.
W "Kulturze w Wielkim Mieście", w Dwójce badaliśmy jak ludzie mieszkający blisko siebie grupują się kulturalnie. O przemianach w Nowej Hucie opowiedział dr Jacek Gądecki - socjolog, autor książki "I Love NH", który sam w tej części Krakowa mieszka od niedawna. Ludzie z tego miejsca doceniają jego charakter, nie chcą go zmieniać.
- Ważna jest obecność starych mieszkańców, budowniczych tego miejsca. Ich się po prostu spotyka na podwórku i opowiadają historie miasta - mówił Gądecki - Mimo, iż to jest miasto zaprojektowane jako socrealistyczne, mamy do czynienia z amerykańską koncepcją jednostki sąsiedzkiej, zamkniętej społeczności.
Gośćmi w "Kulturze w wielkim mieście" byli również: Weronika Majewska - współorganizatorka Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej; Katarzyna Jankowska - przewodnicząca zarządu Fundacji Fabryka UTU i Paweł Jordan - animator ruchu sąsiedzkiego.

Zobacz więcej na temat: mieszkanie Nowa Huta Praga
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Z perspektywy dziecka Nowa Huta była jak raj na ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 15:47
II połowa lat 70., socrealistyczna sceneria robotniczej części Krakowa i sensacyjna intryga z reglamentowanymi towarami w tle. Taka jest "Kosa" Hanny Sokołowskiej, kryminalna ballada o Nowej Hucie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy kupują większe i droższe mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 16:00
Polacy coraz częściej kupują droższe i większe mieszkania. Nie oznacza to jednak, że staliśmy się społeczeństwem bardziej zamożnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie dla Młodych. Rząd zatwierdził program

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 07:17
Rząd pomoże młodym kupić pierwsze mieszkanie. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy w tej sprawie.
rozwiń zwiń