X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aleksandra Kurzak nagrywa Rossiniego

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 11:29
Nagranie płyty to presja, jaka ciąży na artyście. Największe wyzwanie, jakie może spotkać śpiewaka. Aleksandra Kurzak opowiedziała nam o pracy nad swą drugą płytą.
Aleksandra Kurzak
Aleksandra KurzakFoto: materiały promocyjne

- To najtrudniejsza rzecz, jaka może się przydarzyć artyscie, nieporównywalna z niczym innym – mówi Aleksandra Kurzak. – Niesamowity wysiłek: kilka godzin dziennie śpiewania, stuprocentowej koncentracji. Trudno jest wytrzymać to kondycyjnie. Nawet jak głos działa, a ciało jest zmęczone, to wpływa na śpiew.

Druga płyta śpiewaczki to album monograficzny poświęcony Rossiniemu. Znajdą się na niej arie m.in. z Turka we Włoszech, Semiramidy a polskim akcentem będzie Sigismondo – opera o królu Polski. Wiele arii jest prawdziwymi perłami – ich nagrania są niezwykle rzadkie.

- Staraliśmy się wybrać zróżnicowane charakterem arie. Układem płyty zajmuje się wytwórnia, tak jak poprzednim razem. To są profesjonaliści i zrobili to znakomicie.

Rozmawiała Barbara Schabowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksandra Kurzak – Jestem dumna z tej płyty!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 13:37
Taki debiut można sobie jedynie wymarzyć. W czwartek 11 sierpnia w sklepach pojawi się pierwszy solowy album naszej znakomitej śpiewaczki Aleksandry Kurzak. Płytę zatytułowaną "Gioia!" wydaje Decca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sopranistka wśród rockmanów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 13:03
- Utarło się, że opera jest nieprzystępna, zakurzona, stara. Ale czasy się zmieniły i, mam nadzieję, jestem potwierdzeniem, że śpiewacy to zwykli ludzie, a muzyka klasyczna ma coś wspólnego z rock and rollem - mówi w Trójce Aleksandra Kurzak, która dołączyła do ekipy Męskiego Grania.
rozwiń zwiń