W odwiedzinach u Mistrza

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2011 14:23
Spotkania z Miłoszem były zawsze przeżyciem na długo zapadającym w pamięć. Zapraszamy do wysłuchania garści wspomnień z wizyt u poety.
Audio

W audycji  "W odwiedzinach u Mistrza" swoje spotkania z poetą wspominać będą: Elżbieta Sawicka, Bronisław Maj, Krzysztof Karasek i Marek Zaleski. Wykorzystano także relacje ze spotkań, które odbyły się  w Warszawie i Krakowie w czerwcu 1981 roku.  Wiersz "Ostrzeżenie" Steve'a Kowita, pochodzący z tomu przekładów Czesława Miłosza "Wypisy z ksiąg użytecznych", przeczyta Elżbieta Sawicka.

 Całość  przygotowały: Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska przy współpracy Barbary Okoń-Makowskiej.

31 lipca (niedziela), godz. 19:00

Czytaj także

Andrzej Seweryn czyta Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 18:31
"Dolina Issy" - niezwykła powieść Czesława Miłosza. Zapraszamy do wysłuchania jej kolejnych fragmentów od poniedziałku do piątku o godz. 9.30. na antenie radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pojedynek bokserski z Miłoszem

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 10:31
Z jednej strony Jerzy Putrament – zapomniany dziś pisarz, kiedyś partyjny dygnitarz, wileński kolega Miłosza. Z drugiej - popularny już przed wojną poeta, późniejszy noblista. Dzieje ich relacji to zaskakująca, awanturniczo-tragiczna historia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narysuj historię Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2011 09:03
W tym roku świętujemy Rok Czesława Miłosza. Pasjonaci poezji noblisty i fani komiksu mogą połączyć swoje dwie pasje i rysunkowo opowiedzieć o poecie.
rozwiń zwiń