X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zapobiec katastrofie w polskiej nauce?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 10:00
Wykładowcy i studenci walczą o zmiany na uczelniach wyższych. Nieformalny ruch Obywateli Nauki, działający na rzecz szkolnictwa wyższego, stworzył "Pakt dla nauki".
Audio
  • Eksperci o aktualnej kondycji oraz przyszłości polskiej nauki (Dwójka/Poranek Dwójki)
Studenci w Auditorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim
Studenci w Auditorium Maximum na Uniwersytecie WarszawskimFoto: PAP/Marcin Obara

Dokument pn. "Nauka i szkolnictwo wyższe po 2020 – jak zapobiec katastrofie?" postuluje wyznaczenie Polsce strategicznych celów rozwoju nauki i szkolnictwa. Zdaniem twórców paktu do największych bolączek naszego systemu nauki należą uzależnienie finansowania od liczby studentów i zbyt niska jakość badań oraz kształcenia.

- Chciałbym podkreślić, że po raz pierwszy głośno powiedzieli coś studenci. I to jest przełom, bo do tej pory byli oni bierni, marudzili, ale dopasowywali się do rzeczywistości. A teraz tupnęli nogą - mówił współautor "Paktu dla nauki" prof. Łukasz Niesiołowski.

Goście dyskutowali m.in. o jakości polskiej humanistyki, a także o tym, dlaczego osiągnięcia polskiej nauki są wciąż mało znane za granicą.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: prof. Łukasz Niesiołowski (współautor "Paktu dla nauki"), prof. dr hab. Włodzisław Duch (wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego) oraz prof. Włodzimierz Bolecki (wiceprezes Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej)

Data emisji: 16.06.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w "Poranku Dwójki".

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybierasz się na zagraniczne studia? Kierunek - Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 10:00
Dlaczego warto wyjechać na studia za naszą zachodnią granicę? Jakich błędów unikać, a jakie kierunki wybrać, by jak najwięcej skorzystać? Oto kilka złotych rad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister nauki: będzie coraz mniej chętnych na studia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 09:20
- Około 40 procent maturzystów chce iść na studia, co jest bardzo wysokim wskaźnikiem. Będzie on jednak spadał - mówi w "Sygnałach dnia" minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarna procesja" na ulicach Warszawy. Protest studentów i naukowców

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 16:55
Uniezależnienia finansowania uczelni od liczby studentów, zmniejszenia udziału grantów na rzecz stabilnego finansowania, wzrostu nakładów na naukę - tego m.in. domagają się przedstawiciele nauki, którzy przeszli przez Warszawę w tzw. czarnej procesji.
rozwiń zwiń