Auschwitz – między zbrodnią a świętością

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2008 22:15
W kolejnej audycji "Auschwitz – między zbrodnią a świętością" opowieść o tym, jaką rolę odgrywał sport w obozie koncentracyjnym.

3 marca 2008, godz. 21:30

Wielu więźniów w swoich relacjach wspomina o różnych sposobach na oderwanie się od obozowej rzeczywistości. Niektórym wytchnienie dawały wieczorne rozmowy prowadzone z kolegami na blokach, inni mówią o pozytywnym oddziaływaniu muzyki wykonywanej przez orkiestrę obozową, a dla więźniów wierzących momentem ucieczki była modlitwa. Jeszcze innym sposobem wytchnienia od przemocy, głodu i strasznych warunków obozowych był sport - w tym walki bokserskie. W kolejnej audycji z cyklu "Auschwitz - między zbrodnią a świętością" o boksie w Auschwitz opowiedzą byli więźnioiwie, m.in. bokser Tadeusz Pietrzykowski.

Zapraszam
Paweł Sawicki

Zobacz więcej na temat: Auschwitz boks SPORT

Czytaj także

Tablica z Auschwitz ukradziona na zlecenie?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2009 09:27
Złodzieje tablicy Auschwitz chcieli sprzedać ją z zyskiem - przekazała małopolska policja. Wszystkich pięciu zatrzymanych w tej sprawie było wcześniej notowanych na policji. Nie wiadomo wciąż, czy działali na zlecenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Auschwitz: Polska prosi o pomoc Szwecję

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2009 18:18
Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości skieruje wniosek do szwedzkiego resortu sprawiedliwości o pomoc prawną w sprawie kradzieży napisu z byłego obozu Auschwitz - Birkenau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kradzież w Auschwitz: szwedzki ślad potwierdzony

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2010 15:11
Jeśli Szwedowi postawione zostaną zarzuty, Althin prawdopodobnie będzie jego obrońcą.
rozwiń zwiń