Ogrody Muzyczne. "Chcemy dorównać publiczności"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 10:00
– To publiczność ekskluzywna i doświadczona. W dodatku bardzo wierna – mówił Zygmunt Krauze, dyrektor artystyczny rozpoczynających się 1 lipca Ogrodów Muzycznych.
Audio
  • Zygmunt Krauze zaprasza na 15. Festiwal Ogrody Muzyczne (Poranek Dwójki)
Zygmunt Krauze od 13 lat jest dyrektorem artystycznym Fundacji Ogrody Muzyczne
Zygmunt Krauze od 13 lat jest dyrektorem artystycznym Fundacji Ogrody MuzyczneFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Z okazji 15-lecia festiwalu odbyło się sympozjum, podczas którego przedstawiono raport z badania publiczności przeprowadzonego w 2014 r. Niektóre dane statystyczne są szczególnie ciekawe. - Prawie wszyscy widzowie mają wyższe wykształcenie, a 9 procent to doktorzy habilitowani i profesorowie - powiedział Zygmunt Krauze, dodając, że to wysoko stawia poprzeczkę organizatorom.

Publiczność nie pozostaje dłużna, oferując swoje wsparcie w ramach oficjalnego Stowarzyszenia Miłośników Festiwalu Ogrody Muzyczne. Ta symbioza widzów i twórców wydarzenia trwa od samego początku. Kompozytor wspominał swoje zaskoczenie, gdy już na pierwszy koncert 15 lat temu przybył tłum ludzi. W tym roku jednak to organizatorzy chcą zaskoczyć zarówno publiczność, jak i krytyków.

***

Prowadzenie: Marcin Pesta

Gość: Zygmunt Krauze (kompozytor, dyrektor artystyczny Festiwalu Ogrody Muzyczne)

Data emisji: 1.07.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/ag

Czytaj także

Nieskończona muzyka Zygmunta Krauzego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 19:40
- Czas trwania takiego utworu nie ma znaczenia. Słuchacz sam decyduje, kiedy i czego słucha - wyjaśniał koncepcję muzyki unistycznej jej twórca.
rozwiń zwiń