X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Technokultura – czy komputery rządzą sztuką?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 10:15
W "Rozmowach po zmroku" zastanowimy się, jak technologie, która usprawniają nasze życia, zmieniają nasz sposób myślenia i przeżywania sztuki. Jakie relacje łączą nas ze światem sztucznej inteligencji i jakie miejsce odgrywają wciąż ludzkie zdolności twórcze, wyobraźnia i pomysłowość.
Technokultura  czy komputery rządzą sztuką?
Foto: Glow Images/East News

Rośnie wpływ technologii na nasze życie – społeczne, kulturalne i artystyczne. Coraz więcej czynności i spraw powstaje z jej udziałem, pośrednictwem, a może także pod jej dyktando? Spędzamy coraz więcej czasu w interakcji z urządzeniami i systemami, a wiele kompetencji powierzamy sprzętom. Również artyści i twórcy kultury w większym stopniu polegają dziś na multimediach i sieciowych połączeniach – do tradycyjnych dziedzin sztuki wkroczyły nowe środki przekazu, rodzą się wirtualne muzea, zaś użytkownicy internetu aktywnie współtworzą obiegi kultury.

Technologia zdezaktualizowała podział na twórców i odbiorców sztuki, pozwoliła narodzić się nowym dziedzinom sztuki, a inne – zdemokratyzowała. Ale czy wsparła nasze umiejętności twórcze, czy też nas w nich wyręcza i schematyzuje twórczość?

Czy w przyszłości zdominowanej przez internet, rzeczy i inteligentne systemy pozostaniemy nieskrępowani w swojej kreatywności i uczuciowości? Jakie niespożytkowane dotąd możliwości, ale i zagrożenia dla artystów i publiczności niosą bliskie związki z technologią?
Gośćmi "Rozmów po zmroku" będą prof. Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk, oraz Alek Tarkowski, socjolog i kierownik Centrum Cyfrowego Projekt: Polska.
Na audycję zaprasza Paulina Wilk.

15 stycznia (środa), godz. 21.30-22.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internet u fryzjera. Zdecentralizowana technologia

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 15:38
- W małych miejscowościach nowe technologie są bardzo widoczne w salonach fryzjerskich i kosmetycznych - mówiła w Dwójce Katarzyna Chojecka, która prowadziła badania etnologiczne pod kierunkiem dra Piotra Cichockiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Sikora. Twórczość i technologia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 17:00
- Dziś komponowanie muzyki elektronicznej jest tak łatwe, że mogą to robić właściwie wszyscy - mówiła w Dwójce Elżbieta Sikora, jedna z pierwszych i najwybitniejszych kompozytorek polskiej muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uciekający Bóg znajduje schronienie w każdym z nas

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 08:00
To jedna z wielu niezwykłych myśli, jakie odnaleźć można w "Homiliach na ewangelie dzieciństwa". O książce Ryszarda Przybylskiego z prof. Zbigniewem Mikołejko rozmawiała Joanna Szwedowska.
rozwiń zwiń