X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orzeł wylądował

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 22:55
21 lipca 1969 Neil Armstrong jako pierwszy człowiek w dziejach świata postawił stopę na powierzchni Księżyca. O historycznym lądowaniu porozmawiamy tuż przed jego 45. rocznicą.
Zdjęcie ze śladem buta człowieka na Księżycu z historycznej misji Apollo 11
Zdjęcie ze śladem buta człowieka na Księżycu z historycznej misji Apollo 11Foto: Glow Images/East News

Neil Armstrong - dowódca,  Edwin Aldrin - pilot modułu księżycowego (lądownika), Michael Collins - pilot modułu dowodzenia. Oni byli pierwsi. Po trzech dniach lotu Apollo 11 wszedł na orbitę Księżyca. Armstrong i Aldrin przeszli do modułu księżycowego, który został odłączony i rozpoczął lądowanie.
20 lipca 1969 roku o godzinie 20:17:40 UTC lądownik osiadł na powierzchni Srebrnego Globu. Neil Armstrong przekazał Ziemi radosną wiadomość - "Orzeł wylądował”. Sześć i pół godziny po lądowaniu, 21 lipca 1969 o godz. 2:56 UTC, Armstrong zszedł po drabince i jako pierwszy człowiek w dziejach świata postawił stopę na pokrytej pyłem powierzchni Księżyca. Wygłosił wówczas słowa, które przeszły do historii: "To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.
Po misji Apollo 11 na Księżycu lądowało jeszcze pięć statków z załogą ludzką. Ostatni poleciał Apollo 17 w 1972 roku. Od tamtego czasu nikt nie lądował na Srebrnym Globie.
Naszymi gośćmi w "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" w 45. rocznicę historycznego lądowania na Księżycu będą: prof. Zbigniew Kłos, prof. Janusz Ziółkowski oraz  Karol Wójcicki. Zaprasza Hanna Maria Giza.

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolumb przestworzy - góral o stalowych nerwach

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:00
Jako 16-latek, nie mający jeszcze prawa jazdy, zrobił licencję pilota. Jak sam mówił, proroczy sen o lataniu miał w wieku 9 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 lat temu po raz pierwszy człowiek stanął na Księżycu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 06:00
20 lipca 1969 roku z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, jako jedyne w bloku komunistycznym, nadawało Polskie Radio: "Tu serwis księżycowy Polskiego Radia. Rozpoczynamy transmisję z lądowania na Księżycu księżycowej motorówki". Posłuchaj archiwalnych nagrań.
rozwiń zwiń