Polskie Radio
Section05
apollo 11

Nowy skafander kosmiczny: bezpieczniejszy, lżejszy, wygodniejszy

Niespełna tydzień temu NASA zaprezentowała nowy skafander kosmiczny. Właśnie w takich, wypakowanych najnowszą technologią, "wdziankach" astronauci za dwa lata polecą na Księżyc. Może nie są jeszcze tak dopasowane jak domowe dresy, ale i tak o niebo wygodniejsze i bezpieczniejsze od tego skafandra, w którym Neil Armstrong wykonał "mały krok dla człowieka, a tak wielki dla ludzkości".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA kosmos księżyc Artemis astronauta apollo 11 Jacek Frentzel Witold Lazar Trójka

Gigantyczny krok dla ludzkości czy wielka mistyfikacja? Misja Apollo w piosenkach

Wiele popularnych piosenek nawiązuje tematyką do pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, które odbyło się 20 lipca 1969 roku. Są też utwory odnoszące się do teorii o tym, że żadnego lądowania nigdy nie było, a cała misja Apollo została sfingowana przez Amerykanów w celach propagandowych.
Zobacz więcej na temat:  księżyc apollo 11 MUZYKA muzyka hp W POLSKIM RADIU Frank Sinatra David Bowie elton john the police

Minęły 52 lata, odkąd Neil Armstrong postawił "wielki krok dla ludzkości"

16 lipca 1969 roku o godz. 22.17 polskiego czasu na Srebrnym Globie pojawił się niepozorny lądownik przybyszów z Błękitnej Planety, a Neil Armstrong, postawiwszy stopę na jego powierzchni, wypowiedział słowa, które usłyszał niemal cały świat: "To jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości". Minęły już 52 lata od pierwszego lądowania na Księżycu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA kosmos apollo 11