Zanussi - od "Struktury kryształu" do "Obcego ciała"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 10:12
W związku z premierą nowego filmu Krzysztofa Zanussiego zapraszamy na dyskusję o jego filmowym dorobku.
- Mój wiek, mam 74 lata, dość sporo, daje pewien dystans. Ja już nic nie muszę. Tak naprawdę, wszystko co robię, robię bo chcę, bo mnie to cieszy - opowiadał Krzysztof Zanussi (na zdjęciu) w Dwójce
- Mój wiek, mam 74 lata, dość sporo, daje pewien dystans. Ja już nic nie muszę. Tak naprawdę, wszystko co robię, robię bo chcę, bo mnie to cieszy - opowiadał Krzysztof Zanussi (na zdjęciu) w DwójceFoto: PAP/Jakub Kamiński

O dawnych filmach reżysera, jak choćby "Struktura kryształu", "Iluminacja", "Barwy ochronne" czy "Życie rodzinne", a także o najnowszym  "Obce ciało" (premiera 5.12.) Jacek Wakar będzie rozmawiał z historykiem kina Rafałem Marszałkiem oraz krytykami Janem Topolskim i Jakubem Sochą.
***
Na audycję o "Wszystkim z kulturą" zapraszamy we wtorek (2.11) w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Jacek Wakar.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: FILM Krzysztof Zanussi

Czytaj także

Wojciech Kilar w archiwach Polskiego Radia. "Muzyka to był skok na głęboką wodę"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 16:00
"Myślę, że my wszyscy, którzy wybieramy ten zawód, nie mamy pojęcia jak potwornie jest on ryzykowny. Uświadamiam sobie, że w ogóle nie myślałem jakie będą z tego pieniądze, jak się utrzymam, w co się ubiorę, za co kupię jedzenie" - mówił Wojciech Kilar w swoje 70. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" - kino zainspirowane napisem na murze

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:14
"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" to historia lekarza zmagającego się z chorobą nowotworową. Tytułem filmu stał się napis na murze, który zainspirował Krzysztofa Zanussiego.
rozwiń zwiń