Akademia Liderek czyli Metamorfoza

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 17:50
To tytuł projektu skierowanego do mieszkanek niewielkich miejscowości. Z jego uczestniczkami rozmawiała Justyna Piernik.
W maju w Sulęcinie odbył się IV zjazd Liderek w ramach projektu Akademia Liderek czyli Metamorfoza
W maju w Sulęcinie odbył się IV zjazd Liderek w ramach projektu "Akademia Liderek czyli Metamorfoza"Foto: materiały organizatora

"Akademia Liderek" odpowiada na potrzeby kobiet z  obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich do 25 tys. mieszkańców z woj. lubuskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego. Ideą projektu było przygotowanie 20 liderek do pełnienia roli animatorek kultury i działań społecznych w lokalnym środowisku. Projekt realizowany był w ramach partnerstwa społecznego ze Stowarzyszeniem "Gęś Kielecka z Tradycjami" z województwa Świętokrzyskiego.

Na audycję "Mikrokosmosy", przygotowaną przez Justynę Piernik, zapraszamy w sobotę (6.12) w godz. 12.00-13.00.

mm/bch

Czytaj także

Szklany dom w Ciekotach

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 14:00
W Ciekotach na Kielecczyźnie stał drewniany dwór, w którym dzieciństwo spędził Stefan Żeromski. W tym miejscu powstało Centrum Edukacyjne Szklany Dom. W audycji "Mikrokosmosy" wybraliśmy się na wycieczkę śladami pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olenderskie "Rewolucje". Wielkopolska wiele im zawdzięcza

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 15:33
- Tym projektem chcemy pokazać, że Wielkopolska nie jest tak do końca homogeniczna, że nie musi się kojarzyć tylko i wyłącznie z biznesem, targami i racjonalnością - mówiły w Dwójce Agata Gręda i Agata Siwak, współorganizatorki akcji "Wielkopolska. Rewolucje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barcin. Z wizytą w najlepszej polskiej bibliotece

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 15:00
- Latem mieliśmy tak duże obłożenie, że kolejki ustawiały się na godzinę przed otwarciem - mówiła w Dwójce dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.
rozwiń zwiń