Polskie Radio
Section05
lubuskie

POLSKIE RADIO 24 Zastępca red. nacz. "Gazety Lubuskiej": RPO też widzi próbę tłumienia krytyki prasowej

- Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek podzielił nasze wątpliwości, które zaowocowały powiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka woj. lubuskiego Elżbiety Polak przestępstwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 z-ca red. nacz. "Gazety Lubuskiej" Marcin Kędryna.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA lubuskie Gorzów Wielkopolski mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media sądownictwo Tadeusz Płużański Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich

Dyrektor gorzowskiego WORD odwołany. Janusz Życzkowski: to krok zabezpieczający inne ofiary

Na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski skomentował reakcję zarządu województwa lubuskiego na publikacje gazety na temat mobbingu oraz "pracy za seks" w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA regiony lubuskie Gorzów Wielkopolski mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media sądownictwo Tadeusz Płużański

Marian Kowalski o sprawie lubuskiego WORD: bez "doktryny Neumanna" PO się rozsypie

-  Samorządy są istotnym ośrodkiem władzy w Platformie Obywatelskiej, i myślę, że one przejęły kontrolę nad głową - powiedział w Polskim Radiu 24 komentator Marian Kowalski, nawiązując do doniesień o aferze w lubuskim WORD. - Tusk nie będzie się tego czepiał, bo bez wojska to żaden z niego marszałek, a to towarzystwo ma w rekach i sędziów, i prokuratorów lokalnych, i policję, i pieniądze, i wpływy, i relacje zagraniczne - stwierdził publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Platforma Obywatelska regiony lubuskie Marian Kowalski

"Strategią jest wyeliminowanie krytyki". Bronisław Wildstein o ataku na "Gazetę Lubuską" przez marszałek województwa

- Strategią marszałek województwa lubuskiego jest to, aby wyeliminować możliwą krytykę, wyeliminować możliwość ujawniania prawdy, czyli de facto, żeby unicestwić sens istnienia mediów, wykastrować media i sprowadzić je do rzędu rzeczników prasowych władz lokalnych - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta). Gościem audycji był również Michał Rachoń (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek POLSKA regiony lubuskie

Nowe wątki w sprawie lubuskiego WORD. Siewiereniuk-Maciorowska: to układ zamknięty

- Mamy system niedobry, chory, ale wynika to z wieloletnich relacji między politykami, wymiarem sprawiedliwościami, instytucjami nadzoru. Wiele rzeczy jest przeżartych patologiami - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" komentując relacje między samorządem a sądownictwem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie sądownictwo

Sprawa lubuskiego WORD. Derewienko: dokonano kalkulacji, komu może zaszkodzić

- Jeśli sprawa trafiła dalej, to każda z osób powinna coś z tą informacją zrobić w zakresie informowania organów. To, że tego nie zrobiono, w moim przekonaniu, bierze się z tego, że to ma określone konsekwencje polityczne - powiedziała w Polskim Radiu 24 komentator polityczna Anna Derewienko oceniając sprawę molestowania w lubuskim WORD. - Bardzo szybko dokonano kalkulacji na ile sprawa może zaszkodzić konkretnym osobom - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie molestowanie seksualne Platforma Obywatelska

Afera w lubuskim WORD. Marek Surmacz: popełniono zaniechania w interesie PO

- Pani marszałek dokładnie wie, w jaki sposób zachowuje się jej zastępca, który merytorycznie bezpośrednio nadzorował WORD w Gorzowie Wielkopolskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego tłumacząc wniosek o jej odwołanie. - Ten zastępca w marcu miał informacje o możliwości popełnienia przestępstwa przez podległego dyrektora, członka PO, ale zastępca nie podjął żadnych czynności - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie molestowanie seksualne Platforma Obywatelska

Molestowanie w lubuskim WORD. Prof. Domański: PO powinna przyznać się do błędu

- Platforma Obywatelska, w gruncie rzeczy, na początku dużo robiła, by sprawę zagmatwać i by dalej uchodziła za partię najbardziej demokratyczną - powiedział w Polskim Radiu prof. Henryk Domański, socjolog z PAN, pytany o reakcję polityków opozycji na aferę w lubuskim WORD. Jego zdaniem PO PO powinna uznać swój błąd, jednak "tego nie zrobiła i to oddziałuje negatywnie na PO".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Henryk Domański regiony lubuskie molestowanie seksualne

Afera w lubuskim WORD. Sakiewicz: tego typu patologie są na świecie zwalczane

- Gdyby się okazało, że to zjawisko ma charakter masowy i zasadą jest »praca za seks«, to mamy do czynienia z bardzo niebezpieczną mafią, która akurat ukryła się pod skrzydłami Platformy Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. - Tego typu patologie są na całym świecie bardzo mocno zwalczane - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń polityka Tomasz Sakiewicz lubuskie regiony Platforma Obywatelska

Robert Bagiński o aferze mobbingowej w zielonogórskim WORD: politycy nadal kluczą, zmieniają wersję

- Gdyby chcieli wyjaśnić tę sprawę, to mieli już na to 2 miesiące. Politycy jednak nadal kluczą, zmieniają wersję i można odnieść wrażenie, że w tym środowisku coś się wydarzyło i każdy obawia się powiedzieć za dużo - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Bagiński, redaktor "Gazety Lubuskiej".
Zobacz więcej na temat:  mobbing media POLSKA Gorzów Wielkopolski Platforma Obywatelska dziennikarstwo lubuskie molestowanie seksualne polityka społeczeństwo

Afera w gorzowskim WORD. Zawiadomienie do prokuratury w związku z działaniami marszałek Lubuskiego

Redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono działań marszałek województwa lubuskiego - Elżbiety Anny Polak wobec redakcji. Chodzi o naciski w związku z opisywaną przez dziennik sprawą mobbingu i molestowania w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo molestowanie seksualne mobbing Gorzów Wielkopolski lubuskie media dziennikarstwo Platforma Obywatelska

"Nic nie wiem". Politycy PO unikają odpowiedzi na pytania ws. afery mobbingowej w gorzowskim WORD

Dziennik "Polska Times" informuje, że posłowie Platformy Obywatelskiej unikają odpowiedzi na pytanie o sprawę mobbingu i molestowania w gorzowskim WORD, którą opisała "Gazeta Lubuska". Jak wynika z przekazanych informacji z pięciu zapytanych  osób reprezentujących tę formację odpowiedziała tylko jedna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Gorzów Wielkopolski lubuskie dziennikarstwo media społeczeństwo

PR24 "Gazeta Lubuska" ujawniła aferę w gorzowskim WORD. Życzkowski: historia, która mrozi krew w żyłach

- To jest historia, która mrozi krew w żyłach: wszelkie sprawy dotyczące mobbingu, nacisków, propozycji seksualnych czy otrzymania pracy pod warunkiem wejścia do partii - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Życzkowski, redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej".
Zobacz więcej na temat:  mobbing media dziennikarstwo Gorzów Wielkopolski lubuskie molestowanie seksualne Platforma Obywatelska społeczeństwo Polskie Radio 24 POLSKA

PR24 Naciski na "Gazetę Lubuską". Lichocka: politycy PO reagują hejtem, nienawiścią

- Sprawa z "Gazetą Lubuską" pokazuje, że politycy PO kompletnie nie rozumieją, czym jest wolność, niezależność mediów. Reagują hejtem, nienawiścią, akcją oczerniającą gazetę - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (członek Rady Mediów Narodowych, poseł PiS).
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Platforma Obywatelska Gorzów Wielkopolski lubuskie dziennikarstwo media społeczeństwo Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA