Polskie Radio
Section05
świętokrzyskie

Spowodował wypadek pod wpływem narkotyków. Zginęło pięć osób. Sąd podjął szokującą decyzję

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Św. nie wyraził zgody na tymczasowy areszt dla Piotra M. 38-letni mężczyzna ma postawiony zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego, w którym zginęło pięć osób. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia od decyzji sądu.
Zobacz więcej na temat:  świętokrzyskie kierowca POLSKA regiony sąd prokuratura wypadek

"Świat pierwszych elementów". Rocznica urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Jeden z największych twórców XX-wiecznej polskiej literatury, Gustaw Herling-Grudziński, urodził się 20 maja 1919 roku. – Mój kraj lat dziecinnych muszę nosić w sercu, bo w rzeczywistości jego już prawie nie ma – opowiadał pisarz w archiwalnym radiowym nagraniu.
Zobacz więcej na temat:  Gustaw Herling-Grudziński dzieciństwo Kielce Kielecczyzna świętokrzyskie wspomnienie Włodzimierz Bolecki literatura

Prezes PiS w Piekoszowie: Polska małych miast i wsi była zapomniana przez naszych poprzedników

- Idziemy po drodze do przyszłości. Zrobiliśmy wiele i to są fakty, ale pewne nierówności, które występują, mają szczególne wymiary. W Polsce są różnice w inwestycjach pomiędzy miastem i wsią, ale także regionami - my musimy z tym walczyć - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Piekoszowa.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość samorząd inwestycje POLSKA polityka regiony świętokrzyskie

Jarosław Kaczyński kontynuuje spotkania z Polakami. Rzecznik PiS: chcemy przypomnieć, jak zmieniła się Polska

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński kontynuuje rozmowy z Polakami w ramach akcji "Polska jest jedna - inwestycje lokalne". W sobotę prezes PiS spotka się z mieszkańcami Piekoszowa. Na ten weekend zaplanowane są również inne spotkania z parlamentarzystami.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS inwestycje Rafał Bochenek regiony świętokrzyskie POLSKA

Prezentacja nowoczesnego sprzętu z całego świata. Ruszają targi bezpieczeństwa publicznego Polsecure

W Kielcach zaczynają się targi Polsecure - jedna z największych wystaw poświęconych bezpieczeństwu i uzbrojeniu służb mundurowych. W tym roku odbędą się one pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz przy wsparciu Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony świętokrzyskie Kielce bezpieczeństwo Polska Grupa Zbrojeniowa służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA