Polskie Radio
Section05
świętokrzyskie

Tornado, ulewne deszcze i wichury. Przez Polskę przeszły gwałtowne nawałnice

Straż pożarna interweniowała w związku z sytuacją pogodową ponad 2 tys. razy. Najwięcej interwencji zanotowano na Mazowszu i w Małopolsce. Wskutek nawałnic, które przeszły nad Polską, jedna osoba została lekko ranna.
Zobacz więcej na temat:  burza burze tornado regiony nawałnica pogoda IMGW dolnośląskie małopolskie śląskie warmińsko-mazurskie łódzkie podlaskie świętokrzyskie lubelskie mazowieckie POLSKA

Pełen magii i tajemniczości Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (woj. świętokrzyskie) to imponująca bryła dawnego palazzo in fortezza, czyli pałacu charakteryzującego się cechami obronnymi. W audycji "Jedyne takie miejsce" opowiedzieliśmy o historii zamku, trasach zwiedzania zarówno tych dziennych jak i nocnych, filmach realizowanych w tym miejscu, warsztatach szkolnych i pokazach rycerskich.
Zobacz więcej na temat:  świętokrzyskie zamek zabytki historia Polski Sława Bieńczycka

"Mam skierowanie lekarskie, jak wszyscy inni pacjenci". Krystyna Pawłowicz o pobycie w ośrodku

- Jest tutaj hotel, ale tylko dla pacjentów, którzy przejeżdżają na zabiegi lecznicze. Ja mam skierowanie lekarskie, tak jak wszyscy inni pacjenci. Nie można sobie tutaj tak po prostu przyjechać – powiedziała portalowi tvp.info prof. Krystyna Pawłowicz o swoim pobycie w ośrodku "Malinowy Zdrój" w Solcu-Zdroju. Część polityków opozycji zarzuca jej, że wbrew związanym z pandemią ograniczeniom wybrała się do SPA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Krystyna Pawłowicz świętokrzyskie zdrowie