Leonard Pietraszak o Leonardzie Pietraszaku

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 22:00
W "Kwadransie bez muzyki" spotkamy się ze znanym i cenionym aktorem filmowym i teatralnym, bohaterem książki "Ucho od śledzia".
Katarzyna Madey zarysowała w książce Leonard Pietraszak. Ucho od śledzia portret niezwykłego człowieka i aktora
Katarzyna Madey zarysowała w książce "Leonard Pietraszak. Ucho od śledzia" portret niezwykłego człowieka i aktora Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wywiad-rzeka autorstwa Katarzyny Madey to portret człowieka oraz aktora, wspominającego życie teatralne Łodzi, Poznania i Warszawy i kilkadziesiąt lat pracy na scenie.

Mało osób wie jednak, że Leonard Pietraszak prywatnie jest miłośnikiem dzieł sztuki i kolekcjonerem. O​ tej mniej znanej stronie swojej biografii, a także o zamiłowaniu do sztuki XIX wieku, Leonard Pietraszak opowie w Dwójce.

***

Na audycję "Kwadrans bez muzyki" w poniedziałek (4.05) w godz. 15.00-15.15 zaprasza Dawid Dziedziczak.

mc/mm

Czytaj także

Jerzy Skolimowski: zaczęło się od komiksów o wojnie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 17:00
- Malarstwo było moją pierwszą pasją. Film przyszedł później, gdy z powodu pochodzenia społecznego nie przyjęto mnie na ASP - wspominał znakomity reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia. Żona i podpora Herlinga-Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 14:00
– Stworzyła dom dla Gustawa, dzięki czemu mógł on poświęcić się intensywnej pracy twórczej – mówił prof. Włodzimierz Bolecki o zmarłej 7 kwietnia Lidii Croce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japońscy benshi. Wrogowie dźwiękowych filmów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 14:00
Kiedyś było ich ponad 7 tysięcy. Dziś narracją filmową zajmuje się zaledwie 10 benshich. A przecież kiedyś udało im się opóźnić rozwój kina udźwiękowionego w Japonii.
rozwiń zwiń