X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Białoszewski bez (auto) cenzury

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 11:30
Zapraszamy na rozmowę o tomie "Proza stojąca, proza lecąca" wydanym w serii "Utworów zebranych" Mirona Białoszewskiego.
Dziś coraz więcej ludzi żyje jak Miron Białoszewski (na zdjęciu), choć niekoniecznie mają talent literacki - mówił w Dwójkowej audycji Życie na miarę literatury Tadeusz Sobolewski
"Dziś coraz więcej ludzi żyje jak Miron Białoszewski (na zdjęciu), choć niekoniecznie mają talent literacki" - mówił w Dwójkowej audycji "Życie na miarę literatury" Tadeusz SobolewskiFoto: PAP/Henryk Rosiak

Zgromadzono w nim ponad sto dwadzieścia tekstów rozporoszonych i nigdy wcześniej nieopublikowanych ze względów politycznych, towarzyskich czy obyczajowych. Niektóre prozy pozostały w rękopisie, ponieważ sam pisarz uznał je za "nieważne". Opublikowane ponad 30 lat po śmierci autora "Szumów, zlepów, ciągów" są niezwykłym dokumentem tamtego czasu, stanowią także cenne uzupełnienie wiedzy o twórczości jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku. O tym tomie Tadeusz Sobolewski napisał: "Ta książka, choć niezaplanowana, złożona z samych odrzutów, jest bogata i błyskotliwa ‘jak pawi ogon ze śmietnika i pałacu jednocześnie’".

Właśnie Tadeusz Sobolewski - krytyk filmowy i literacki, przyjaciel Mirona Białoszewskiego będzie gościem "Spotkań po zmroku". Fragmenty jego tekstów przeczyta Andrzej Mastalerz.

***

Na audycje "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w środę (20.05) w godzinach 21.30-22.00 Program poprowadzi Dorota Gacek.

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawda o Białoszewskm nie jest już ściśle tajna

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 11:00
- Mirona można było odwiedzić, ale tylko we wtorki, kiedy się zapukało w rytm V symfonii Beethovena w ścianę - z uśmiechem wspomina Tadeusz Sobolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobolewski: "Pamiętnik z powstania warszawskiego" arcydziełem na miarę "Pana Tadeusza"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 10:00
O nowym wydaniu arcydzieła Mirona Białoszewskiego rozmawialiśmy w przededniu 70. rocznicy wybuchu Powstania. A od 1 sierpnia „Pamiętnika” w autorskim odczytaniu słuchać będziemy na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto by chciał mieszkać na ulicy Białoszewskiego?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 21:50
- Nie było po wojnie pisarza bardziej warszawskiego niż Miron Białoszewski - podkreśla krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski, zwolennik idei ochrzczenia jednej ze stołecznych ulic nazwiskiem poety.
rozwiń zwiń