Dialogi z obrazami w legendarnym mieszkaniu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 21:31
"Opowieści po zmroku" poświęcimy Jerzemu Stajudzie, jednej z najważniejszych postaci życia kulturalnego w Warszawie.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: freestockphotos/domena publiczna

Jego mieszkanie pełniło przez długie lata rolę salonu artystycznego, który przeszedł do legendy. Jerzy Stajuda - malarz, rysownik, krytyk artystyczny, miłośnik muzyki, erudyta. 1 stycznia obchodziłby 80. urodziny. Zmarł w Warszawie 21 marca 1992 roku.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania opowieści i wspomnień przyjaciół i rodziny artysty. O swoim Jerzym Stajudzie opowiedzą: Aleksandra Semenowicz, Elżbieta Szańkowska, Dorota Szwarcman, prof. Waldemar Baraniewski, prof. Grzegorz Kowalski, Tadeusz Nyczek oraz Paweł Althamer.

Zajrzymy także do niezwykłego mieszkania i posłuchamy nagrań zachowanych w archiwum syna artysty Jeremiego Stajudy.

***

Na audycję "Opowieści po zmroku" zapraszamy w poniedziałek (18.01) w godz. 21.30-22.30. Program poprowadzi Aleksandra Łapkiewicz.

mc/mk

Czytaj także

Prof. Białynicki-Birula. Fizyka jako sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 13:00
- Byłem w liceum mechanicznym, ale dzięki temu, że zwyciężyłem w olimpiadzie fizycznej, otworzyła mi się droga na studia - wspominał prof. Iwo Białynicki-Birula, autor przełomowych osiągnięć w dziedzinie elektrodynamiki, optyki kwantowej i fizyki atomowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowojorskie poszukiwania Josephine Hopper

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 13:30
- To jest mój hołd dla kobiet twórczych, które, będąc u szczytu możliwości, przegrały ze zwyczajnym życiem - mówiła w Dwójce Izabella Gustowska, autorka wystawy "Nowy Jork i dziewczyna".
rozwiń zwiń