X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Lechoń. "Liść jestem, co spadł z drzewa"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 16:39
8 czerwca minie 60 lat od jego śmierci. W Dwójce posłuchamy m.in. głosu poety z nagrań archiwalnych Radia Wolna Europa.
Fotograficzny portret Jana Lechonia na pocztówce Wydawnictwa Komitetu Głównego Tygodnia Książki Polskiej z 1933 r.
Fotograficzny portret Jana Lechonia na pocztówce Wydawnictwa Komitetu Głównego Tygodnia Książki Polskiej z 1933 r.Foto: wikimedia/domena publiczna

Jan Lechoń - poeta, współzałożyciel grupy "Skamander", krytyk literacki i teatralny, współpracownik Radia Wolna Europa - zginął samobójczą śmiercią 8 czerwca 1956 r. w Nowym Jorku.

W audycji usłyszymy jego wypowiedzi oraz wspomnienia jego przyjaciół z emigracji, znających poetę jeszcze od czasów warszawskiej młodości - m.in. Kazimierza Wierzyńskiego, Stanisława Balińskiego i Mieczysława Grydzewskiego.  

O życiu i twórczości Jana Lechonia opowiedzą zaś prof. Beata Dorosz, edytorka listów Jana Lechonia i Mieczysława Grydzewskiego, autorka książki "Lechoń i Tuwim - dzieje trudnej przyjaźni", oraz prof. Maciej Urbanowski, historyk literatury z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

***

Na "Strefę literatury" zapraszamy w niedzielę (5.06) w godz. 21.30-22.30. Audycję poprowadzi Dorota Gacek.

mc/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lechoń, Tuwim oraz sprawa sowiecka

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 12:00
Dwóch świetnych poetów, przez wiele lat przyjaciół, podzieliła polityka. O złożonych relacjach między nimi rozmawialiśmy – w rocznicę urodzin Jana Lechonia i w roku poświęconym Julianowi Tuwimowi – w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W czasie wojny było łatwiej? Pamiętnik Władysława Broniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 13:00
– Ten niezwykle szczery dokument z jednej strony bezkompromisowo pokazuje brutalność wojny, z drugiej zaś po latach był dla poety próbą powrotu do wojennej młodości, gdy kodeks moralny był jasno określony – w Dwójce rozmawialiśmy o skomplikowanej biografii Władysława Broniewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Iwaszkiewicz umarł z tęsknoty za Hanią

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 17:00
"Mam wrażenie, że to jedyny rozsądny krok, jaki w życiu zrobiłem, to ożenienie się z Hanią. Cierpiałem - i jak strasznie - ale tym bardziej byłem do niej przywiązany" – tak o żonie Annie napisał kiedyś Jarosław Iwaszkiewicz w swoim dzienniku.
rozwiń zwiń