Warszawski prolog "Muzyki na szczytach"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 14:32
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o związanym z zakopiańskim festiwalem koncercie w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na szczytach organizowany jest od 2009 r. przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem (zdj. ilustracyjne)
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach" organizowany jest od 2009 r. przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem (zdj. ilustracyjne)Foto: Qvidemus/wikimedia/cc

29 sierpnia wystąpią tam Trebunie Tutki w towarzystwie Cracov Clarinet Quartet. Zagrają muzykę rodem z tradycji wołoskich pasterzy, utwory inspirowane muzyką żydowską, cygańską, węgierską, rusińską i polską. 8. Festiwal "Muzyka na szczytach" w Zakopanem potrwa od 3 do 10 września. Wystąpią na nim światowe gwiazdy kameralistyki - Shirley Brill, Johnatan Aner, Olga Pasiecznik i Royal String Quartet. Dyrektorem festiwalu jest Paweł Mykietyn.

Naszym gościem po godz. 8.10 będzie Jakub Sztencel, założyciel Cracov Clarinet Quartet oraz członek Stowarzyszenia im. M. Karłowicza w Zakopanem, które organizuje festiwal "Muzyka na szczytach" (transmisja wideo).

Po godz. 7.35 opowiemy, jak Rzeszów przygotowuje się do Narodowego czytania "Quo vadis", a tuż przed 9.00 swoją rekomendację kulturalną przedstawi dramatopisarka Małgorzata Sikorska-Miszczuk.

Ponadto w audycji: "Słowo na dzień", "Wiadomości kulturalne", przegląd prasy, "Archiwalnia" i oczywiście "Płyta tygodnia".

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (29.08) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.

mc/tj

Czytaj także

Ukryte Zakopane. Miasto wywrócone na lewą stronę

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 17:00
– Niczego nie odkryliśmy, tylko spróbowaliśmy opisać ukrywaną na co dzień podszewkę zakopiańskiej rzeczywistości – mówił Maciej Krupa, współautor książki "Nieobecne miasto".
rozwiń zwiń