REKLAMA

"Antygona" Sofoklesa. Przed premierą w Teatrze Ateneum

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:16
Gościem "Poranka Dwójki" będzie Przemysław Bluszcz, którego w greckiej tragedii wystawionej na warszawskiej scenie zobaczymy w roli Kreona.
Sylwia Zmitrowicz, Przemysław Bluszcz, Maria Ciunelis podczas próby medialnej przed premierą spektaklu Antygona Sofoklesa w Teatrze Ateneum
Sylwia Zmitrowicz, Przemysław Bluszcz, Maria Ciunelis podczas próby medialnej przed premierą spektaklu "Antygona" Sofoklesa w Teatrze AteneumFoto: PAP/Rafał Guz

W Teatrze Ateneum trwają próby "Antygony" w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej. We współczesnej inscenizacji sztuki Sofoklesa zagrają cztery pokolenia aktorskie. Tuż przed sobotnią premierą odwiedzi nas Przemysław Bluszcz, z którym porozmawiamy o tej inscenizacji oraz postaci, w którą się wcieli (transmisja wideo o 8.30).

W audycji przeniesiemy się też do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie trwają próby przed niedzielnym koncertem Polskiej Orkiestry Radiowej. W programie koncertu - utwory Igora Strawińskiego, Serge`a Koussevitzky i Ludwiga van Beethovena.

Ponadto w audycji:

  • Andrzej Chyra i Michał Koterski o filmie "7 uczuć"
  • rekomendacje kulturalne Gabrieli Muskały
  • cykl "Czytanie na śniadanie", a w nim gawęda o Julianie Tuwimie.

Naszą "Płytą tygodnia" jest nowy album Madeleine Peroux. Nie zabraknie też konkursu "Dwójka na Piątkę". Zapraszamy do rywalizacji. 

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (12.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

mko

Zobacz więcej na temat: Sofokles premiera
Czytaj także

"Pokazać racje, nie osądzać". Conrad w Teatrze Polskim

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:00
- Pracując nad tym spektaklem, założyliśmy bachtinowską strategię czytania, dialogowej nierozstrzygalności – mówił Janusz Opryński o przygotowywanym w Teatrze Polskim w Warszawie we własnej adaptacji i reżyserii "W oczach Zachodu" Josepha Conrada.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Małecki: reżyseria od dawna była moim marzeniem

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 17:38
- Reżyseria jest moim niezrealizowanym, acz realizującym się marzeniem, które miałem tak naprawdę już w liceum. Wydział Aktorski Akademii Teatralnej miał być dla mnie tylko etapem na drodze do reżyserii. Pech chciał, że w 2000 roku Jerzy Grzegorzewski zatrudnił mnie w Teatrze Narodowym - mówił gość Dwojki.
rozwiń zwiń