X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamiętajmy...

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2010 23:40
Wspomnienia o Lechu i Marii Kaczyńskich, ofiarach katastrofy smoleńskiej oraz o wybitnych ludziach polskiej kultury.
Audio

Początek listopada jest w naszej tradycji czasem wspominania tych, którzy odeszli. W tych dniach zadumy i refleksji przywołujemy w naszej pamięci osoby nam bliskie i dla nas ważne – te, które chcemy zapamiętać; te, których zapomnieć nie wolno.

W tegoroczne Święto Zmarłych w sposób szczególny pamiętamy o ofiarach katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia samolot z polską delegacją udającą się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się w pobliżu smoleńskiego lotniska. W tym tragicznym wypadku zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką, grupa parlamentarzystów, dowódcy Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga.

1 listopada usłyszymy na naszej antenie wspomnienia o Parze Prezydenckiej – o Lechu i Marii Kaczyńskich mówić będą Elżbieta Penderecka, Waldemar Dąbrowski, Jan Ołdakowski, Daniel Passent i Krystyna Gucewicz. Prof. Janusza Kurtykę, prezesa IPN, wspomną Jan Baster, Andrzej Arseniuk, prof. Jan Żaryn oraz dr Zbigniew Nawrocki; Tomasza Mertę, Podsekretarza Stanu w MKiDN –  Jan Ołdakowski i Kazimierz Michał Ujazdowski, zaś ks. Romana Indrzejczyka, prezydenckiego kapelana – Anna Maria Jopek, Róża Paderewska, Anna Perzanowska Tarasiuk, Maria Słubicka Podejko i Łukasz Borowicz. Usłyszymy również wspomnienia o Ryszardzie Kaczorowskim, ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie, oraz o Andrzeju Przewoźniku, historyku.

W poniedziałkowych "Pożegnaniach" przywołamy także wspomnienia o trzech ważnych dla polskiej kultury postaciach: Zofii Romanowiczowej, pisarce i tłumaczce, o. Joachimie Badenim – filozofie – oraz o Ryszardzie Matuszewskim, historyku i krytyku literackim.

 

1 listopada (poniedziałek)

7.45 – 7.55 – Pożegnania: Ryszard Kaczorowski – audycja Ewy Stockiej-Kalinowskiej
9.50 – 10.00 – Pożegnania: Lech i Maria Kaczyńscy – audycja Justyny Piernik
10.50 – 11.00 – Pożegnania: Janusz Kurtyka – audycja Michała Nowaka
11.50 – 12.00 – Pożegnania: Zofia Romanowiczowa – audycja Joanny Szwedowskiej
12.50 – 13.00 – Pożegnania: Andrzej Przewoźnik – audycja Hanny Marii Gizy
13.50 – 14.00 – Pożegnania: Joachim Badeni – audycja Witolda Malesy
15.50 – 16.00 – Pożegnania: Tomasz Merta – audycja Barbary Schabowskiej
17.50 – 18.00 – Pożegnania: Ryszard Matuszewski – audycja Hanny Szof
20.50 – 21.00 – Pożegnania: ksiądz Roman Indrzejczyk – audycja Anny Skulskiej

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepowetowana strata dla polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 09:00
Wspominamy Tomasza Mertę z Ministerstwa Kultury i aktora Janusza Zakrzeńskiego, którzy zgineli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepowetowana strata dla polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 16:00
Wspominamy Tomasza Mertę z Ministerstwa Kultury i aktora Janusza Zakrzeńskiego, którzy zgineli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.
rozwiń zwiń