X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Niepowetowana strata dla polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 09:00
Wspominamy Tomasza Mertę z Ministerstwa Kultury i aktora Janusza Zakrzeńskiego, którzy zgineli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.
Audio

Wsród ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 byli najważniejsi przedstawiciele władz państwowych, politycy, wojskowi, przedstawiciele Rodzin Ratyńskich i ludzie silnie związani z polską kulturą.


Tomasz Merta


Wiceminister kultury i dziedzictwa miał 45 lat. W ministerstwie pełnił funkcję podsekretarza stanu, był też Generalnym Konserwatorem Zabytków. Został powołany na te funkcje w 2005 roku przez ministra Kazimierza Ujazdowskiego i pozostał na stanowisku po zaprzysiężeniu rządu Platformy Obywatelskiej w 2007 roku.

Wcześniej, w latach 2001 do 2002 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Dziedzictwa Narodowego. Był także współautorem książek publicystycznych, publikował artykuły w prasie codziennej oraz periodykach m.in. w "Res Publice Nowej", "Znaku", "Więziach", "Rzeczpospolitej" i "Przeglądzie Politycznym".

Jako Generalny Konserwator Zabytków dbał o to, by terminem zabytek określać nie tylko dziedzictwo materialne. Do zabytków zaliczał także dobra duchowe.

Jan Ołdakowski i Kazimierz Michał Ujazdowski wspominają Tomasza Mertę

 

 

Janusz Zakrzeński


Twórca niezapomnianych kreacji teatralnych i filmowych, szanowany i lubiany człowiek miał 74 lata. 9 kwietnia podczas spektaklu "Dżuma" po raz ostatni stanął na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Grał w kilkudziesięciu polskich filmach, stworzył wiele znakomitych kreacji aktorskich, jak: Józefa Piłsudskiego w "Polonia Restituta" oraz "Pasjansach Pana Marszałka". Występował na deskach teatrów: Starego w Krakowie, Polskiego, Nowego i Narodowego w Warszawie.

Był członkiem rady programowej Związku Piłsudczyków. Światowy Zjazd Sybiraków dwukrotnie przyznał mu nagrodę "Ambasador Sybiraków".  Janusz Zakrzeński został uhonorowany także Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był autorem książek - "Moje spotkania z Marszałkiem" i "Gawędy o potędze słowa".

Zobacz film, w którym Janusza Zakrzeńskiego wspominają Bogdan Potocki i Jarosław Kilian z Teatru Polskiego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Pamiętajmy...

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2010 23:40
Wspomnienia o Lechu i Marii Kaczyńskich, ofiarach katastrofy smoleńskiej oraz o wybitnych ludziach polskiej kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie: Lech i Maria Kaczyńscy

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 10:00
Parę prezydencką wspominają na naszej antenie wybitne postaci polskiej kultury: Elżbieta Penderecka, Waldemar Dąbrowski, Jan Ołdakowski, Daniel Passent oraz Krystyna Gucewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnania: o. Joachim Badeni

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 14:00
Popularnego duszpasterza i nietuzinkowego księdza-filozofa wspomina o. Jan Andrzej Kłoczowski.
rozwiń zwiń