Stanisław Soyka: wydanie płyty to puszczenie dziecka w świat

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 14:50
- Czekam na ten moment, bo to jest akt podobny do tego, gdy dziecko opuszcza dom i wyrusza w swoją życiową drogę. Dwa lata temu zacząłem pisać, zeszłej wiosny miałem już duży zasób tekstów i zacząłem komponować muzykę do najlepszych z nich. Teraz nadszedł finał - mówił w Dwójce znakomity wokalista jazzowy, pianista i kompozytor.
Audio
  • Stanisław Soyka o sobie, swoich fascynacjach i nie tylko (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Stanisław Soyka
Stanisław SoykaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gościem audycji był Stanisław Soyka, z którym spotkaliśmy się z okazji jego nowej, długo oczekiwanej płyty zatytułowanej "Muzyka i słowa. Stanisław Soyka".

- Odpowiedź na pytanie, jak płyta wypadnie w świecie, przyjdzie za jakiś czas od publiczności. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, jak zostanie przyjęta. Możemy mieć jakieś przeczucia, intuicje, ale rzeczywistość zazwyczaj jest zaskakująca. Nagrałem już dość dużo płyt i te, które jak mi się wydawało, powinny zapłonąć jak pochodnie, nie zapłonęły, zaś te, które wydawały się niedopracowane, przykuwały uwagę publiczności - stwierdził kompozytor.

Zapraszamy do wysłuchania nagranie audycji, w której ze Stanisławem Soyką rozmawialiśmy o jego inspiracjach muzycznych, pisaniu tekstów i śląskości, miłości do Warszawy i ławeczkach jako miejscach spotkań.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jakub Kukla

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Czytaj także

Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:00
O tym, dlaczego nie został gwiazdą rocka, oraz o rytmicznych różnicach między Indiami a Zachodem gwiazda EtnoKrakowa - Zakir Hussain opowiadał w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak to jest być synem sławnego ojca? Antek Sojka w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 18:00
Antek Sojka nie ma przed sobą łatwego zadania. Będąc synem kogoś tak zasłużonego dla polskiej muzyki jak Stanisław Soyka, nie sposób uniknąć porównań do rodzica.
rozwiń zwiń