X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brukselczyk – wspomnienie o Leopoldzie Ungerze

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 13:46
Zapraszamy – w niedzielę o 22 – na audycję poświęconą znakomitemu dziennikarzowi, publicyście, eseiście, komentatorowi ds. międzynarodowych.
Audio

 

Leopold Unger, piszący do belgijskiego "Le Soir" pod pseudonimem Pol Mathil, a do paryskiej "Kultury" jako Brukselczyk, zmarł 20 grudnia 2011 w Brukseli, gdzie mieszkał od czasu opuszczenia Polski po wydarzeniach Marca ’68. Jest m.in. autorem książki "Intruz", której fragmenty w interpretacji Adama Ferencego wykorzystano w niedzielnej audycji.

Leopold Unger urodził się we Lwowie. W tamtejszym getcie zginęła cała jego rodzina. On ze starszym bratem Leonem przedostali się do Rumunii. Po wojnie pracował jako dziennikarz w "Życiu Warszawy", później w belgijskim dzienniku "Le Soir". Był stałym współpracownikiem paryskiej "Kultury", Radia Wolna Europa, sekcji polskiej BBC, a także "International Herald Tribune". Był również publicystą "Gazety Wyborczej".


Posłuchaj felietonów i fragmentów rozmów z Leopoldem Ungerem w archiwum serwisu "Radia Wolności" >>>

8 czerwca 2009 odebrał w Warszawie nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich. 30 czerwca 2009 otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie.

W audycji, na którą Państwa zapraszamy, wykorzystano fragmenty wypowiedzi Leopolda Ungera z 2002 (kiedy to przyjechał do Warszawy z okazji wydania wspomnieniowej książki "Intruz"), a także fragmenty laudacji Jacka Żakowskiego wygłoszonej z okazji przyznania Leopoldowi Ungerowi nagrody polskiego PEN Clubu.

Audycja Ewy Stockiej Kalinowskiej.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Brukseli zmarł wielki polski dziennikarz i publicysta Leopold Unger

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 12:07
W Brukseli zmarł znany dziennikarz i publicysta Leopold Unger - poinformował zastępca redaktora naczelnego "Le Soir". Miał 89 lat. Od dłuższego czasu chorował na raka.
rozwiń zwiń