X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski teatr biograficzny

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 22:30
"Rozmowy po zmroku" poświęciliśmy relacjom między życiorysami wielkich artystów a sztuką teatralną. Co tak fascynuje we wskrzeszaniu na scenie wielkich postaci naszej historii?
Audio
  • Polski teatr biograficzny (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Polski teatr biograficzny
Foto: kkessler83/sxc.hu/cc

W ostatnich latach na deskach polskich teatrów mogliśmy oglądać szereg spektakli inspirowanych biografiami wybitnych artystów. Ich bohaterowie to postaci o skomplikowanych, niejednoznacznych życiorysach, których sztuka pozostaje ważnym punktem odniesienia dla dzisiejszych twórców - Niżyński, Broniewski, Schulz, Szapocznikow, Komornicka. Czy to chwilowa moda czy głębsza tendencja w polskim teatrze? Gdzie kończy się teatr dokumentalny a zaczyna sceniczna fikcja? Jak ze zderzenia wizji reżysera, dramaturga i aktora wyłania się portret bohatera? Wreszcie - co tak fascynuje we wskrzeszaniu na scenie wielkich postaci naszej historii?

Relacjami biografii i sztuki teatralnej zajęliśmy się w "Rozmowach po zmroku",w których udział wzięli dramatopisarka Małgorzata Sikorska Miszczuk, szefowa projektu Chór Kobiet Marta Górnicka, dramaturg Bartosz Frąckowiak, aktor Grzegorz Mielczarek.

Audycję przygotował Jacek Wakar.

mc/bch

Zobacz więcej na temat: TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strzępka i Demirski jak... Olga Lipińska?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 21:00
- Na premierze "Klątwy" obecna była Olga Lipińska. To nie przypadek. Oczywiście Strzępka i Demirski idą głębiej w krytyce systemu, tym razem kapitalistycznego - uważa zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Teatr" Kalina Zalewska. W "Sezonie na Dwójkę" mówiliśmy o współczesnym polskim teatrze politycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy świat potrzebuje kulturowego bojkotu Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 14:00
Jak w obecnej sytuacji politycznej ma wyglądać współpraca kulturalna pomiędzy Polską a Rosją? - Zwłaszcza teraz nie możemy odcinać Rosjanom dostępu do "świeżego powietrza" - mówiła w Dwójce Agnieszka Lubomira-Piotrowska. - Najgorsze jest tworzenie iluzji, że jest normalnie - ripostował Antoni Libera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szapocznikow. Stan nieważkości

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 09:59
"Szapocznikow" to kolejna po "Chopinie bez fortepianu" i "Wszyscy byli odwróceni" produkcją Centrali – wspólnego przedsięwzięcia Agencji Artystycznej GAP i Andergrand Media + Spektakle Michała Zadary. Premierowe spektakle odbędą się w kwietniu i maju w Warszawie i Wrocławiu.
rozwiń zwiń