X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gábor Máté: poświęciłem dla reżyserii karierę aktorską

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 12:37
- Jako aktor od początku odnosiłem sukcesy. Miałem wiele propozycji różnych kreacji, zazwyczaj były to główne role. Miałem także liczne propozycje filmowe, zdobywałem nagrody i jestem przekonany, że gdyby nie to, że o reżyserii marzyłem od dawna, być może nigdy nie zostałbym reżyserem teatralnym - mówił węgierski twórca.
Audio
  • Gábor Máté o swojej drodze od aktora do reżysera i inscenizacji "Snu nocy letniej", którą przygotowuje dla Teatru Dramatycznego w Warszawie (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Gbor Mt
Gábor MátéFoto: materiały prom./Teatr Dramatyczny

Józef Hen 1200.jpg
Hen: notuję pomysły do powieści, której nigdy nie napiszę

Od 1987 roku Gábor Máté związany jest z Teatrem Katony, jedną z najważniejszych scen na Węgrzech. - Najpierw byłem członkiem zespołu aktorskiego, następnie byłem tam zatrudniony jako reżyser, potem główny reżyser, a od 2011 roku jestem dyrektorem tego teatru - tłumaczył gość Dwójki.

Reżyser opowiadał w audycji m.in. o początkach swojej drogi zawodowej i specyfice wegierskiego teatru. Towarzyszyliśmy mu także podczas prób do najnowszej produkcji przygotowywanej w warszawskim Teatrze Dramatycznym - "Snu nocy letniej" Szekspira (premiera 12.10). To nie pierwszy kontakt węgierskiego twórcy z tą sceną. W 2015 roku wystawiany był tu "Szalbierz" György’ego Spiró w jego reżyserii.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Rozmawiała: Monika Pilch

Gość: Gábor Máté (reżyser, aktor)

Data emisji: 2.10.2018

Godzina emisji: 22.00

Rozmowę tłumaczyła Patrycja Paszt, a przeczytał Krzysztof Dumała.

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Małecki: reżyseria od dawna była moim marzeniem

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 17:38
- Reżyseria jest moim niezrealizowanym, acz realizującym się marzeniem, które miałem tak naprawdę już w liceum. Wydział Aktorski Akademii Teatralnej miał być dla mnie tylko etapem na drodze do reżyserii. Pech chciał, że w 2000 roku Jerzy Grzegorzewski zatrudnił mnie w Teatrze Narodowym - mówił gość Dwojki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Kantor – twórca teatru pamięci

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 17:35
- Kantor, który współtworzył wiele nurtów neoawangardowych, pod koniec swojego życia doszedł do wniosku, że jednak jedyną realnością, z jaką mamy do czynienia jest to, co zdarzyło się w przeszłości, co zachowujemy w pamięci - mówił w Dwójce Krzysztof Pleśniarowicz, autor książki "Kantor. Nigdy tu już nie powrócę".
rozwiń zwiń