X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nike dla Mariusza Szczygła. "To najmniej wesoła z moich książek"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 08:00
- Stan "ma" jest źródłem cierpienia, trwa krótko, podczas gdy "nie ma" jest stanem permanentnym, dlatego należy się z nim pogodzić - o swojej nowej książce mówił w Dwójce ceniony reportażysta. Tom został uhonorowany literacką Nagrodą Nike.
Audio
  • Mariusz Szczygieł: to najmniej wesoła z moich książek (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
  • Mariusz Szczygieł o Nagrodzie Nike za książkę "Nie ma" (Poranek Dwójki)
Mariusz Szczygieł
Mariusz SzczygiełFoto: Andrzej Bołdaniuk/PR

Pretekstem do rozmowy z Mariuszem Szczygłem była jego nowa książka pt. "Nie ma". To zbiór reportaży o żałobie: o sytuacji, w której trzeba pogodzić się z utratą, śmiercią i brakiem. - Moi bohaterowie ze słów "nie ma", które są zabarwione smutkiem, przegraną, cierpieniem próbują uczynić pewną wartość. 

Gość audycji podkreślił, że choć do śmierci nie można się przyzwyczaić, to można się z nią pogodzić, a nawet myśleć o niej czule. Jako przykład podał jedną z bohaterek swoich reportaży, która notuje swoje sukcesy, porażki i stresy w pliku excela. Mariusz Szczygieł mówił też o tekście, przy którego pisaniu się wzruszył, co rzadko mu się zdarza podczas pracy. Ciekawym wątkiem rozmowy były też teksty, w których Mariusz Szczygieł pożegnał bliskie mu osoby.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Prowadziła: Bartosz Panek

Gość: Mariusz Szczygieł (reportażysta)

Data emisji: 30.10.2018

Godzina emisji: 22.00

bch/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grenlandczycy. Historie ludzi północy

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 16:00
- Interesują mnie Grenlandczycy, bo jest ich niezwykle mało, a każdy z nich ma swoją ciekawą historię. Wszystkie ułożyły się w opowieść, która przerodziła się w książkę – mówiła w Dwójce Ilona Wiśniewska, autorka reportażowej książki "Lud. Z grenlandzkiej wyspy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat rozpisany na siedem głosów. Mozaika Michniewicza

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 12:17
- Chciałem pokazać nasze czasy z perspektywy ludzi żyjących w różnych zakątkach globu - mówił w Dwójce autor książki "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata".
rozwiń zwiń